Bakan Ersoy'dan 'Rezervasyon' açıklaması!

Bakan Ersoy'dan 'Rezervasyon' açıklaması!
09 Ağustos 2021, 00:07
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Muğla'nın Bodrum ilçesinde yerel yöneticiler, sivil toplum kuruluşları ve ticaret odalarının katılımıyla düzenlenen koordinasyon toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yangının sönmesiyle iptallerin azaldığını, rezervasyonların arttığını söyledi.

Halkımızdan tek istediğimiz tatil planlarını burada yapmaları

Muğla'nın Marmaris, Bodrum ilçeleri ile Antalya'daki orman yangınlarının söndürüldüğüne değinen Bakan Ersoy, bu bağlamda emeği geçen bakanlıklara, özveriyle söndürme çalışmalarına katılan tüm kurum, kuruluş ve vatandaşlara teşekkür etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum'un en önemli turizm bölgelerinden biri olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Bodrum Türkiye'nin markalarından biri. Hızlı bir şekilde tekrar normal hayata döndüğümüzü başta Türkiye olmak üzere bütün dünyaya anlatmamız gerekiyor. Bölgeye yapabileceğimiz en büyük yardım normalleşmeye katkı sağlamaktır. Halkımızdan tek isteğimiz burada normalleşme süreci gereği yemek yemeleri, konaklama ve tatil planlarını buralarda yapmalarıdır. Desteklerinden, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir dayanışma örneği sergilendi. Kurumlarımız ve halkımızla birlikte el birliğiyle sonuç alındı. İnşallah bundan sonra böyle felaketlerin başımıza gelmemesi için gerekli önlemleri hep beraber alarak daha güçlü bir şekilde bölgenin de normalleşmesini sağlayarak tekrar ekonomiyi hızlandıracağız."

Yangının sönmesiyle iptaller azaldı, rezervasyonlar arttı

Bir gazetecinin "İptallerle ilgili gelişme var mı?" sorusuna Bakan Ersoy, "Yangın sırasında geçici iptaller oluyor ama rezervasyonlar akmaya devam ediyor. Yangının sönmesiyle birlikte iptallerin azaldığını, rezervasyonların arttığını görüyoruz. Eski düzeye hızlı bir şekilde geleceğini düşünüyoruz. Havalimanındaki varışlarda da hızlı bir artış tekrar başladı. Bölge inşallah hızlı bir şekilde normale dönecek." yanıtını verdi.

Destek ya da yardım malzemesinin istenmediği, ihtiyacın da olmadığını aktaran Bakan Ersoy, "Normalleşmenin göstergesi olarak tekrar gelmeleri ve yemek yemelerinin yeterli olduğunu söylüyoruz. Yapılacak en büyük destek artık buranın normalleştiğini Türkiye'ye ve tüm dünyaya göstermek." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
murat neray
10 Ağustos 2021, Salı 10:42
sayin bakanim yanginla mücadelede helikopterlerin ve ucaklarin denizden su almasi icin 11 gun boyunca deniz turizmi kapatilmisti,musteri olmasina ragmen 11 gun calismamiza izin verilmedi bu durumda bölgedeki turizmde faaliyet gösteren tekne isletmecilerine destek olacakmi?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha