Yiğit Girgin: İngiliz pazarında ciddi talep var

Yiğit Girgin: İngiliz pazarında ciddi talep var
14 Temmuz 2022, 10:07
Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Yiğit Girgin rezervasyonlardaki son durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Yiğit Girgin bayramda birçok otelde yüzde 100 doluluğa ulaşıldığını söyledi. Girgin, "Geri kalan temmuz dönemi için otellerde yüzde 90 oranında bir doluluk seyri var. Hissedilen şehir doluluğuna baktığımızda ise pandeminin getirmiş olduğu iç pazar hareketliliği bu yıl yurt dışı pazarının açılmasıyla birlikte, iç pazar yoğunluğunun dağılım gösterdiği görünüyor. Son iki yılın ardından yabancı turistte ciddi bir artış gözlendi. Yerli turistin ise yurt dışı tatil yaptığı da gözlemler dahilinde. Ağustos ayı içinse hala avantajlı tatil fırsatları yerli ve yabancı turisti cezbediyor" diye konuştu.

İngiltere'den ciddi talep var

Özellikle İngiliz pazarında ciddi talep olduğunu ifade eden Girgin, “Birçok tatil alternatifinin yer aldığı Bodrum'a herkesi bekliyoruz. Yabancı turistte uzun süredir Bodrum özlemi vardı. Özellikle İngiliz pazarından ciddi bir talep var. Öte yandan Bodrum-Milas Havalimanı haziran sonu rakamlarına baktığımızda; yurt dışından 275 bine yakın yolcu geldi. Bir önceki sene ise bu rakam 93 bin civarındaydı. Deniz yolu taşımacılığına baktığımızda da 65 binin üzerinde haziran sonu itibarıyla yabancı turist geldi. Bir önceki yıl, bu rakam 761 bin civarındaydı.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha