Ünlü işadamlarından Four Seasons yatırımı

Ünlü işadamlarından Four Seasons yatırımı
07 Ekim 2018, 19:12
Lüks segmentte dünyanın en önemli otel gruplarından biri olan Four Seasons, türk işadamlarıyla yabancı ülkelerde de büyüyor.

Hürriyet Yazarı Jale Özgentürk, köşesinde Four Seasons'un yeni yatırımlarına yer verdi. Özgentürk'ün paylaştığı bilgilere göre dünyanın 43 farklı şehrinde yatırımı olan Four Seasons'un 50’nin üzerinde yeni tesisin inşaatı da devam ediyor. Grubun önem verdiği yatırımcıları arasında son dönemde Türkiye’den çok önemli iş insanları var. Rahmi Koç, Mesut Toprak ve Ferit Şahenk…

Grubun Türkiye'de iki oteli bulunuyor. 1996 yılından bu yana faaliyette olan ‘Four Seasons Hotel İstanbul at Sultanahmet' ile 2008 yılından bu yana Beşiktaş’ta ‘Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’ ismiyle müşterilerini ağırlıyor. Söz konusu iki otel de Tay Group çatısı altında faaliyet gösteren Astay Gayrimenkul imzası taşıyor. Four Seasons, İstanbul’daki iki yatırımının ardından Türkiye’deki üçüncü oteli de Tay Grupla 2020 yılında açacak. Four Seasons’ın Türk yatırımcılarla olan hikayesi sadece Türkiye ile sınırlı değil. Rahmi Koç’un yatırımcıları arasında bulunduğu ABD Miami'deki Four Seasons Hotel at The Surf Club, geçtiğimiz yıl açıldı. Kısa süre önce gündeme gelen başka bir haber de Ferit Şahenk’in Yunanistan’ın başkenti Atina’nın en gözde yapıları arasında gösterilen Astir Palace’ı 2019’un ilk çeyreğinde Four Seasons markasıyla hizmete alacağı idi. Böylece Türkiye’nin üç önemli iş insanı Four Seasons markası altında dolaylı da olsa bir araya gelmiş oldu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>