'Ulusal Genç Şefler Yarışması'nda Four Seasons şeflerinin yüzü güldü

'Ulusal Genç Şefler Yarışması'nda Four Seasons şeflerinin yüzü güldü
14 Mayıs 2019, 13:35
Chaine Des Rôtisseurs Derneği tarafından bu yıl 23. kez düzenlenen Jeunes Chefs Rôtisseurs’un (Ulusal Genç Şefler Yarışması) 1.lik ve 2.lik ödülleri Four Seasons Hotels Istanbul’un oldu.

Chaine Des Rôtisseurs Derneği tarafından bu yıl 23. kez düzenlenen Jeunes Chefs Rôtisseurs’un (Ulusal Genç Şefler Yarışması) 1.lik ve 2.lik ödülleri Four Seasons Hotels Istanbul’un oldu. Yarışmanın birincisi Four Seasons Hotel Sultanahmet Şefi Metin Yavuz seçilirken, ikinciliği Four Seasons Hotel Bosphorus Şefi Baran Çimen kazandı.

İstanbul’un Tarihi Yarımadası’nda ve Boğaz’ın kıyısında yer alan, sunduğu lezzet kalitesi ile misafirlerine her zaman en iyiyi sunmayı hedefleyen Four Seasons Hotels Istanbul şefleri, ödüllerine yenilerini ekledi.

Chaine Des Rôtisseurs Türkiye Temsilciliği tarafından bu yıl 23’üncü kez düzenlenen Jeunes Chefs Rôtisseurs’da (Ulusal Genç Şefler Yarışması), Türkiye’nin önde gelen otel ve restoranlarında görev alan birbirinden yetenekli 10 genç şefin yarıştığı etkinliğin kazananları Four Seasons Hotel Sultanahmet'ten birinci olan Metin Yavuz ve Four Seasons Hotel Bosphorus’tan ikinciliğe hak kazanan Baran Çimen oldu.

Yarışmanın birincisi 1997 doğumlu olan Four Seasons Hotel Sultanahmet Şefi Metin Yavuz 2015 yılında Mutfak bölümünde stajyer olarak başladığı Four Seasons Hotel Sultanahmet’te 2017 yılından bu yana Şef olarak çalışıyor.

Ulusal Genç Şefler Yarışmasının ikinciliğini kazanan Four Seasons Bosphorus Şefi Baran Çimen 2015 yılında stajyer olarak çalışmaya başladığı Four Seasons Bosphorus’ta 2018 yılında mutfak ekibine dahil oldu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha