Taliplileri artıyor

Taliplileri artıyor
04 Ekim 2019, 09:07
İflas eden Thomas Cook'un havayolu şirketi Condor'un taliplileri artıyor.

Thomas Cook'un havayolu şirketi Condor'a yatırım için Alman tur operatörlerinden sinyaller geliyor. Kârlı havayolu şirketi, Almanya federal hükümetinden ve Hessen bölgesel hükümetinden gelecek altı ay boyunca 380 milyon euro tutarında kredi borcu sağlama taahhütleriyle birlikte yasal koruma statüsünü güvence altına aldı ve şimdi potansiyel yatırımcılarla görüşüyor.

Alman seyahat endüstrisi, Lufthansa yan kuruluşu Eurowings, TUIfly ve diğer havayollarına büyük bir rakip olarak uçmaya devam etmesi için Condor'a desteklerini dile getiriyor.

Almanya’da Thomas Cook dışında diğer tur operatörlerine de koltuk sunan Condor’un koltuk kapasitesinin sadece yüzde 30’u Thomas Cook’a ayrılmıştı. Condor, DER Touristik, FTI, Alltours ve Schauinsland-Reisen gibi diğer tur operatörlerinin müşterileri dahil yılda yaklaşık 7 milyon yolcu uçuyor.

Ortaklığa sıcak bakıyoruz

Almanya’nın üçüncü büyük tur operatörü DER Touristik Condor’a talip olduğunu açıkladı. DER Touristik Merkez Avrupa CEO’su Ingo Burmester, Condor’a ortak olmaya sıcak baktıklarını belirtti. Burmester, Condor’un özellikle Almanya’daki turistik operasyonlar için son derece önemli olduğunu ve kurtarılması için kendilerinin de destek olmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Kassner: Azınlık ortağı olabiliriz

Almanya'nın en büyük tur operatörlerinden Schauinsland-Reisen başkanı Gerald Kassner, Condor'daki azınlık hisselerini alabileceklerini ifade etti. Kassner, Sundair'deki küçük charter havayolunda % 50 hisseye sahip bulunuyor.

Alltours'un da radarında

Bir Alltours sözcüsü, fvw'ye tur operatörünün Condor'un güçlü bir yatırımcı bulacağından emin olduğunu söyledi. Ancak şunları vurguladı: “Alltours şu anda Condor'daki bir hisseyle ilgilenmiyor. Ancak, eğer gerekliyse bu adımı atarız ”

Yorumlar
Hakan Murat
06 Ekim 2019, Pazar 07:05
Thy alsın. Türk turizmcilerin alacağını kurtarırız böylece..
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha