Şehrin yeni 5 yıldızlı oteli için markalar sırada!

Şehrin yeni 5 yıldızlı oteli için markalar sırada!
11 Ocak 2022, 08:33
Turistik ve ticari potansiyeli giderek artan Tekirdağ'a yeni 5 yıldızlı otel geliyor.

Yerli ve yabancı turist potansiyeli giderek artan Tekirdağ'da nitelikli otel ihtiyacı da giderek artıyor. Çok sayıda ulusal ve uluslararası markanın fabrikalarına da ev sahipliği yapan kente 5 yıldızlı yeni bir otel yapılıyor.

Trakya Marina Yatırım AŞ, Tekirdağ şehir merkezinde 5 yıldızlı otel inşaatını sürdürüyor. Trakya Marina Yatırım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çebi, otel yatırımıyla ilgili detayları Turizm Ajansı'na anlattı.

Çebi: Kaba inşaatı bitti, 2022 sonunda açmayı planlıyoruz

Orhan Çebi, Tekirdağ merkez ilçesi Süleymanpaşa'da hayata geçecek otelin kaba inşaatını bitirdiklerini söyledi. 130 oda ve 250 yatağa sahip olacak oteli 2022 yılı sonunda faaliyete almayı planladıklarını ifade eden Çebi otelin işletmesiyle ilgili uluslararası zincirlerle görüşmeleri sürdürdüklerini ifade etti. Çebi, " Şu anda yoğun görüştüğümüz bir marka var. Ama netleşmeden açıklamam doğru olmaz. Görüşmeler bu yılın ortalarında sonuçlanır" dedi.

Merkezde yeni otel ihtiyacı had safhada

Çebi'nin verdiği bilgiye göre yeni otelle birlikte Tekirdağ il ve ilçelerindeki 5 yıldızlı otel sayısı 5'e yükselecek. Tekirdağ merkezde ciddi otel yatağı eksiğinin bulunduğunu ifade eden Çebi, " Trakya Kalkınma Ajansı, Belediye Birliği gibi kamu kuruluşlarının yoğun olduğu Süleymanpaşa bölgesinde otel yatağı ihtiyacı had safhada. Tekirdağ'ın Marmara denizine de kıyısı var bu yüzden deniz turizmi için de çok önemli bir bölge. Ayrıca lojistik açısından da son derece önemli bir konumda. 3 tane uluslararası limana ev sahipliği yapıyor. Otelimiz hem şehir hem de kıyı oteli ihtiyacını karşılayacak." dedi.

Karma projenin yatırım bedeli 225 milyon lira

Orhan Çebi projede otelle birlikte AVM, ofis ve rezidans katlarının da yer alacağını söyledi. Çebi, karma projenin toplam bedelinin 225 milyon lira olduğunu ifade etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha