Otel mobilyası üreticisi Gioillelli Demo Afrika'ya ihracat yapıyor

Otel mobilyası üreticisi  Gioillelli Demo Afrika'ya ihracat yapıyor
04 Haziran 2019, 13:35
35 yıllık tecrübesi ve güçlü çözüm ortaklarıyla otellere hizmet veren Gioillelli Demo yurtdışı atağına kalktı. Firma Afrika’da yaptığı pazarlama çalışmalarının meyvelerini alıyor.

Türk turizm sektörüne hizmet veren mobilyacılar yurtdışında da önemli işlere imza atıyor. Mobilya alanında 35 yıllık tecrübesi ve güçlü çözüm ortaklarıyla otellere hizmet veren Gioillelli Demo, yurtdışında da atağa kalktı. DemoDekorasyon Genel Müdür Yardımcısı İlker Tayalı yurtdışında özellikle Afrika’da uzun süredir yaptıkları pazarlama çalışmalarının meyvelerini şimdi aldıklarını söyledi. Afrika’nın turizmde çok ciddi gelişen bir pazar olduğunu çok sayıda yeni otel projesinin devreye alındığını belirten Tayalı,Nijerya ve Somali gibi ülkelerde hayata geçirilen otellerin mobilyasını Demo Dekorasyon olarak Türkiye’den göndereceklerini ifade etti.

Çin ve Hindistan’dan avantajlıyız

Afrika’da rakiplerinin Çin ve Hindistan olduğunu belirten Tayalı, “ Onlar fiyat açısından avantajlılar ama dezavantajları ulaşım teslim süresi. Bizim onlara göre avantajımız Afrika’ya yakın olmamız. Hem daha hızlı teslim hem de iş teslimi sonrası hizmet verme şansımız çok daha fazla olduğu için bizi tercih ediyorlar. Ayrıca mobilyalarımızın kalitesi Çin’e göre çok daha iyi. Müşterimize örnek odayı önce fabrikamızda kuruyoruz. Sonra gidip orada otelde kuruyoruz. Müşteriler bu hizmeti gördükleri zaman memnun oluyorlar. Türkiye’yi tercih ediyorlar.” diye konuştu.

Türkiye’yle ticari ilişkileri hızla gelişen Afrika’nın coğrafi yakınlığının önemli bir avantaj olduğunu belirten Tayalı, “ Afrika’da hem küçük hem de büyük çaplı yeni otel yatırımları var. Çok sayıda Türk yatırımcının Afrika’da olması ve Türkiye’nin Afrika’ya verdiği önem otellerin bizi tercih etmesinde önemli fayda sağlıyor” diye konuştu. Tayalı, Doğu Avrupa ve İrlanda’da da müşterilerinin olduğunu dile getirdi.

İşsizlik artıyor ama biz eleman bulamıyoruz

Mobilya sektörünün bu yıl geçen yıla göre biraz daha iyi bir yıl geçirdiğini belirten Tayalı sektörün en büyük sorununun kalifiye eleman eksikliği olduğuna dikkat çekiyor. İşsizliğin yüzde 15’lere geldiği bir ortamda mobilya sektörünün hâla nitelikli eleman bulamadığını ifade eden Tayalı, “Ara eleman bulamama sıkıntımız var. Biz seri üretim yapmayan proje bazlı çalışan firmayız. Emek yoğun bir üretimimiz var nitelikli ara eleman ihtiyacımız olduğundan dolayı eleman istihdamında sıkıntılar yaşıyoruz. Mobilya sektöründe ana sorun kalifiye eleman sorunu.” diye konuştu.

Geniş ürün gamı

Demo dekorasyon otellere mobilya alanında; oda mobilyaları, genel mekanlar ve back ofisler dahil hareketli - sabit mobilyalar ve ahşap kapılar (yangına dayanıklı) üretiyor ve montajlarını gerçekleştiriyor. Ahşap otel ekipmanlarında ise; oda karşılama tepsileri, buklet tepsileri, oda servis tepsileri, katlanır valizlikler, gazetelikler, sehpalar, restoran - açık büfe sergileme ve aksesuar üniteleri gibi ürünleri sunuyor. Tecrübeli mimari ekibi, üretim kadrosu ve güçlü çözüm ortaklarıyla 10 odadan 1000 oda kapasitesine sahip otel projelerine 7/24 üretim ve montaj yapabilen kapasitesiyle sorunsuz hizmet veriyor. Türkiye’de birçok otelde Demo Dekorasyon’un ürünleri kullanılıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha