Maximilian Thomae’ye Mutfak Dostları Derneği’nden anlamlı ödül

Maximilian Thomae’ye Mutfak Dostları Derneği’nden anlamlı ödül
01 Mayıs 2019, 18:52
Mutfak Dostları Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri’nde, “Mutfaktaki Türk Dostları” ödülü Gastronometro’nun Direktörü Maximilian Thomae’ye verildi.

Mutfak Dostları Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri’nde, Gastronometro Direktörü Maximilian Thomae, “Mutfaktaki Türk Dostları” ödülünün sahibi oldu.

Mutfak Dostları Derneği’nin bu yıl “Tarihin Sıfır Noktası: Göbeklitepe” konseptiyle düzenlediği gala yemeği, 27 Nisan 2019 akşamı Feriye’de gerçekleşti. Gastronominin kültürel ve tarihi yönleriyle de ele alındığı gecede, Türk mutfağına emeği geçen isimlere verilen Altın Kaşık Gastronomi Ödülleri’nin de lansmanı gerçekleştirildi.

Maximilian Thomae: Türk mutfağına olan ilgim tutkuya dönüştü

Dernek tarafından “Mutfaktaki Türk Dostları” ödülüne layık görülen Gastronometro Direktörü Maximilian Thomae, ilk kez düzenlenen törende ödül almaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. 1993 yılından bu yana çalışmalarını ve hayatını Türkiye’de sürdüren ve kariyerinde İlk Türk Milli Aşçılar Takımı’nın koçluğu da dahil olmak üzere birçok başarılı proje ve sayısız ödül bulunan Thomae, “Geldiğim ilk andan itibaren Türk mutfağına büyük bir ilgi duydum. Bu mutfağın potansiyelini gördükten sonra ilgim daha da arttı ve bir tutkuya dönüştü. Bence Türk mutfağı, sahip olduğu lezzetlerle dünyanın en iyi beş mutfağından biri ve tüm dünyada daha geniş kesimlerce tanınmayı hak ediyor. İşte Metro Türkiye tarafından tam da bu misyonla hayata geçirilen Gastronometro’da, Türk mutfağı ve değerlerini koruyup geliştirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızın takdir edilmesi ve böylesine köklü bir kuruluş tarafından ödül almak benim için çok anlamlı. Beni mutfaktaki Türk dostunuz olarak gördüğünüz için ayrıca çok teşekkür ederim” dedi.


Maximilian Thomae kimdir?

Türk mutfağına olan ilgisi ve katkılarıyla tanınan Alman Şef Maximilian J.W Thomae, 14 Ocak 1967’de Almanya’da doğdu. 1984’te Professional and Business School’da başlayan eğitimini 1987’de tamamlayan Thomae, 1999’da da Crowne Plaza Cologne’den eğitim aldı. Almanya’nın Zum Alten Faehrhaus, Boettner Restoran gibi ünlü Michelin yıldızlı restoranlarında görev alarak kariyerinde hızla yükseldi. 1989 yılında Boettner Restoran’da şef olan Thomae, ardından Nymphenburger Hof Restoran ve iki Michelin yıldızına sahip Tantris Restoran’da çalıştı. 1993 yılında Türkiye'ye gelen Thomae, beş yıldızlı otellerde yönetici şef olarak çalışmalarını sürdürdü. 2014 yılından bu yana Gastronometro’da, Türk gastronomisi ile ulusal ve uluslararası gastronomi dünyası arasında köprü kurmak amacıyla Direktör olarak görev alan Thomae, platformun Eylül 2015’teki açılışına da liderlik etti. Şeflerden öğrencilere, restoran ve otel işletmecilerinden gastronomi yazarlarına kadar sektörün tüm tarafları için bir buluşma noktası olan Gastronometro, Michelin yıldızlı master şefleri ağırladığı etkinlikler de düzenliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha