Kızıltan'dan uyarı: Bu soğukluk Türk turizmi için hayra alamet değil!

Kızıltan'dan uyarı: Bu soğukluk Türk turizmi için hayra alamet değil!
14 Şubat 2020, 15:42
Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı Güman Kızıltan, Türk turizmiyle ilgili dikkat çekici bir yazı kaleme aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı Güman Kızıltan son zamanlarda Bakanlığın gündeme getirdiği atılımlarda sektör, Bakanlık ve STK’ların birlikteliğinin olmamasının risk olduğunu dile getirdi. Kızıltan, Gözlem Gazetesi'ndeki yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Turizm STK’ları ile Bakanlığımız arasında bir soğukluk ve ayrımcılık dalgaları sahillere vurmaktadır.

Bu soğukluğun Türk turizmi için pek hayırlı olmayacağı kesindir. Sektör yıllardır ortak hareket etmediği için dünya turizm pastasından hak ettiği payı da bu nedenle alamıyor.

Bırakın günümüzün rakamlarını ve “rekor” laflarını, olması gerekenleri görelim ve konuşalım.

2020'den çok ümitliyiz. Benim kanımca 2020 risk dolu bir yıldır. Bir yandan ekonomik sıkıntılar, bir yandan sınırlarımızdaki siyasi gerilimler diğer yandan da dünyayı etkilemeye başlayan salgın “Coronavirüs”ün ne getireceği belli değildir.

Rahat bir yıl sizi beklemiyor.

Sektör olarak dikkatli olmalıyız ve iç turizme biraz öncelik verilmesini öneriyorum. Dış pazarlardaki tanıtımda önceliği riski az ülkelere verelim. Umarım sektörde dargınlıklar biter ve ortak hamleler yapılmaya başlanır.

Öncelik beraberlik ve ortak akıldan geçmektedir. Unutulmasın derim."

Etiketler:Güman Kızıltan
Yorumlar
Esra Yolgider
17 Şubat 2020, Pazartesi 08:25
Yıllardır Turizme destek değil köstek olundu.Ulkemiz ekonomisinin en büyük kazanç dilimi olan Turizm sektörü başlarda köreltildi.Son 4 yıldır ülkemizin hem politik,hem ekonomik tutarsız ve bilinçsiz yönetilmesi bir çok negatif unsurla karşımıza sağ çıktı. Özetle 18 yılın tüm olumsuz yönetilmesi her sektörü vurduğu gibi Turizm sektörünü de vurdu.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha