İran Turizm Fuarı’nda Konya’ya büyük İlgi

İran Turizm Fuarı’nda Konya’ya büyük İlgi
sayfayı yazdır, turizm ajansı
16 Şubat 2017, 16:12
Rixos Konya, İran’ın başkenti Tahran'da 6-9 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenen TITE Uluslararası Turizm Fuarı’na katıldı.

Fuara ve İran pazarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rixos Konya Genel Müdürü Cem Bora Sevim, fuara ilişkin şu bilgileri verdi:

"İranda görüşme fırsatı bulduğumuz Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Hüseyin Yayman beyefendi ile Konya Tahran arası direk tarifeli ve charter uçakları konusunda Konya İl Kültür Turizm Müdürümüz Abdüssettar Yarar bey ile birlikte uçak teşvik desteği istedik. Sadece Şeb-i Arus’da değil bütün bir yıl İran’lı misafirlerimizi ağırlamak adına hazır olduğumuzu belirttik. Konya’da maximum geceleme yapmak adına bu pazarda çevre komşu illerde yakın mesafede olduğumuz belirtildi. Konya İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Abdüssettar Yarar beye ve Konya İl Kültür ve Turizm Müdür yardımcısı Sayın Mehmet Yünden bey Konya standımız ve yaptıkları organizasyona büyük emek vermişler kendilerine teşekkürü Rixos Konya olarak borç biliriz. İran turizmi ve Ortadoğu pazarıyla ilgili Konya’da yeni bir dönemin başlayacağı düşünüyorum. Hoşgörü şehri olarak bilinen Konya’ya Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin anısını yaşamak amacıyla şehrimize gelen konuklarımıza bizlerde bu şehrin mirasına yaraşır ev sahipliği yapmak için var gücümüzle çalışacağız".

Yorumlar