Ersoy: Yangınla mücadele tweetle olmuyor

Ersoy: Yangınla mücadele tweetle olmuyor
02 Ağustos 2021, 15:20
Yanan orman arazilerinin başka bir amaçla tahsis edilmesinin mümkün olmadığını söyleyen Bakan Ersoy, yangınla mücadele konusunda gelen eleştirileri, “Yangınla mücadele tweetle olmuyor” diyerek cevapladı.

Muğla'daki yangınlara ilişkin Milas'ta yangın koordinasyon merkezinde açıklamada bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Yanan orman arazilerinin herhangi bir sebeple, Anayasa kanunlar gereğince yapılaşmaya veya başka amaçla tahsisi mümkün değildir" dedi.

Hava şartlarının yangınla mücadeleyi zorlaştırdığını belirten Ersoy, “Rüzgar da izin verirse en kısa sürede yangını kontrol altına alırız diye düşünüyoruz." Şeklinde konuştu.

Yangınla mücadeleye ilişkin sosyal medyada yapılan eleştirilere de değinen Ersoy "Yangınla mücadele tweetle olmuyor, bizzat sahada operasyonun içinde olarak oluyor. Özellikle sahanın içinde mücadele eden arkadaşlarımız, ilgili kurumlarımız işini çok iyi biliyorlar. Onların en çok ihtiyacı olan şey motivasyon." dedi.

Yorumlar
Fatih
04 Ağustos 2021, Çarşamba 04:00
Şöyle yapsak olur mu peki ; Sizdeki yetkileri daha ehil, liyakat sahibi insanlara versek? Halk, yangın ve başa çıkmadığımız tüm felaketlerinizle bu şekilde mücadele etse olur mu ? Tarım ve Orman Bakanlığı nın doğru yönettiği tek bir iş söyleyin bize.... Bir de canı yanıp tweet atan insanlara salliyorsunuz. Biraz en azından sadece biraz sorumluluk alın, ara sıra mahçup olun mesela...
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha