Erken teşhis otellerin hayatını kurtarıyor

Erken teşhis otellerin hayatını kurtarıyor
15 Ekim 2018, 16:53
Td Hospitality Consultıng tarafından geliştirilen “Hotel Check-Up®“ danışmalık hizmeti konaklama sektörüne farklı bir bakış açısı getirdi.

Turizm sektöründe 30 yılın üzerinde tecrübeye sahip Tayfun Döşkaya tarafından 2015 yılında İstanbul’da kurulan TD Hospitality Consulting, Türkiye ve CIS ülkelerine otel, turizm ve eğlence alanlarında nitelikli danışmanlık hizmeti veriyor. Td Hospitality Consultıng tarafından geliştirilen “Hotel Check-Up®“ danışmalık hizmeti konaklama sektörüne farklı bir bakış açısı getirdi. Stratejik düşünmeyi uygulama ile birleştiren kurumsal ‘Otel Check-Up’ otellerin kalitesini ve karlılığını arttırarak, sürdürülebilir büyüme performansını koruyor.

Hotel Check-Up® neden yaptırılmalı?

‘Hotel Check-Up’ sadece finansal figürleri içermiyor bir denetimden çok daha fazlasını sunuyor. Otellerin güçlü ve zayıf yönlerini saptayarak, yeni hedeflere doğru yol alırken riskleri yönetmenizde ihtiyaca yönelik, yenilikçi ve pazar odaklı sürdürülebilir çözümler üreterek daha rekabetçi olmanıza yardımcı olur. Kurumsal kabiliyet ve kapasitenin değerlendirilmesi, orta ve uzun vadeli hedeflere ulaşılabilmesi sürecinde; yönetim ve organizasyon yapısı, kalite-güvence sistemi, stratejik planlama, performans yönetimi, iç kontrol, teknolojik kapasite konularında iyileştirme gerektiren alanları belirler. İyileşmenin neden ve nasıl yapılması gerektiği hususunda akılcı öngörüler sunar. Dünya genelinde uluslararası standartlarda hazırlanmış faaliyet raporları, oteller için bir anlamda kurumsal, şeffaf ve iyi yönetilen, hesap verilebilir şirket olmanın göstergesi olarak kabul ediliyor. Başka bir deyişle, resmi bir bağımsız denetim raporunu da içeren, faaliyet raporları ile şirketler değerini ve vizyonlarını kamuoyuna anlatacakları bir mecra geliştiriyorlar. Faaliyet raporu sonuçları ile genel ekonomik göstergeler, bütçe imkanları ve beklentiler göz önüne alınarak otellerin gelecekte faaliyetlerinde karşı karşıya kalabileceği risklerin en aza indirilmesine yönelik alınan etkin tedbirler, sadece geçmişe ışık tutan değil, otellerin geleceğine de ışık tutmaktadır. Böylece hesap verebilirlik ve şeffaflık adına somut bir adım atılmış olmaktadır.
Unutmayın ki erken teşhis otellerin de hayatını kurtarıyor.

TD'nin sunduğu hizmetler

Hotel Check-Up Gastronomi Danışmanlığı Pazar Araştırması & Fizibilite Proje Planlama, Geliştirme ve Koordinasyonu Konsept Geliştirme Otel Marka & İşletmeci Seçimi ve Sözleşme Müzakereleri Varlık Yönetimi / Mal Sahibi Temsilciliği Otel Performans İyileştirme Gastronomi Danışmanlığı Etkin Pazarlama,satış & Gelir Yönetimi Gastronomi Danışmanlığı

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha