En büyük cruise gemisi denizlere merhaba dedi

En büyük cruise gemisi denizlere merhaba dedi
sayfayı yazdır, turizm ajansı
07 Haziran 2017, 13:04
MSC Meraviglia, Avrupalı bir gemi firması tarafından denize indirilen en büyük gemi olarak tarihe geçti.

MSC Cruises şirketinin MSC Meraviglia gemisi, 3 Haziran Cumartesi günü Fransa’nın Le Havre limanında, dünyaca ünlü aktrist Sophia Loren’in isim anneliğini yaptığı tören eşliğinde denizlere merhaba dedi. 171 bin 598 gross ton ağırlığında ve 5 bin 714 yolcu kapasitesi ile bugüne kadar Avrupalı bir gemi firması tarafından yapılan en büyük gemi olarak tarihe geçti.

MSC Cruises, Fransa’nın Le Havre limanında, dünyanın dört bir yanından gelen özel konukları, MSC Cruises programlarını satan seyahat sektöründen partnerleri, yerel otoriteler, turizm sektörünün önde gelen yöneticileri, MSC Meraviglia’nın isim annesi Sophia Loren ile başta Pierfrancesco Vago olmak üzere MSC Cruises’un üst düzey yönetici kadrosu ve firmanın sahibi Gianluigi Aponte’nin de katılımı ile göz alıcı bir törenle tanıtıldı.

MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, “Geleceğe dönük son derece iddialı bir vizyonumuz var. MSC Meraviglia şirketimiz için yeni bir çağın başlangıcı niteliğinde… Gelecek 10 yıl içerisinde hizmete girecek inovasyon harikası gemilerimiz, hem tasarım olarak, hem de son teknolojiyi kullanan, her yaştan seyahat severe hitap eden, unutulmayacak tatil deneyimleri yaşatan gemiler olacak. MSC Meraviglia bu vizyonumuzun başlangıcı olan, kendisi de başlı başına keşfedilmesi gereken, bir destinasyon niteliği taşıyan ilk gemimiz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Avrupa’nın en çok beğenilen komedi sanatçısı Gad Elmaleh’in sunumu ile gerçekleşen törende, dünyaca ünlü sanatçı Patrick Bruel şarkıları ile katılımcıları adeta coşturdu. 6.5 milyon Euro’ya ulaşan, 67 bin çocuğa kadar uzanan UNICEF desteği ve “Gemiye çocuklar için binin” sloganı ile yürüttüğü kampanyasının iyi niyet elçileri olan Kids United korosu da, hep beraber söyledikleri şarkılar ve dansları ile tüm katılımcıları büyüledi.

Sophia Loren’in gemiye MSC Meraviglia ismini verdiğini belirterek, bir ucu gemiye bağlı olan kurdelayı kesmesi sonrası, havai fişek gösterileri ile göz alıcı Christening Ceremony etkinliği sona erdi. Ardından katılımcılar, 2 yıldızlı Michelin şefi Hélène Daroze’nin hazırladığı özel menü ile son derece leziz bir gala yemeğinde buluşup, gecenin keyfini çıkarttılar.

Yorumlar