Dev tur operatörünün sahibinden daha fazla İngiliz turist sözü!

Dev tur operatörünün sahibinden daha fazla İngiliz turist sözü!
10 Kasım 2022, 08:31
İngiltere’nin en büyük ikinci havayolu şirketi ve tur operatörü Jet2.com'un Havalimanları ve Turizm Departmanı Müdürü Joe Taylor, İngiltere’deki World Travel Market Londra Fuarı’nda açılan Kemer standında Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile bir araya geldi.

İngiltere’nin en büyük ikinci havayolu şirketi ve tur operatörü Jet2.com'un Yöneticisi Joe Taylor, İngiltere’deki World Travel Market Londra Fuarı’nda açılan Kemer standında Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile bir araya geldi. Joe Taylor’a yardımcısı Sarah Lisowiec de eşlik etti. Başkan Topaloğlu, Başkan Yardımcısı Emin Gül, Viking Otelleri Sahibi Can Kobal ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Genel Sekreteri Ayşegül Zeybek Jet2.com Yetkilisi Joe Taylor’a Kemer hakkında bilgiler verdi.

Taylor’a Kemer ile ilgili tanıtım videoları izleten Başkan Topaloğlu, Kemer’de yapılan spor organizasyonları, yürüyüş yolları, dalış turizmi ve diğer aktiviteler hakkında da bilgiler aktardı.

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, İngiltere’nin en büyük ikinci havayolu şirketi ve tur operatörü Jet2.com yöneticisi Joe Taylor’a kemer hakkında değerli bilgiler verdiklerini söyledi.

Gayet olumlu bir görüşme gerçekleştirdiklerine işaret eden Topaloğlu, “Kemer’e daha fazla İngiliz misafir gelmesi için görüşmemiz oldu. Kemerimizi en iyi şekilde kendilerine anlattık. Çok memnun kaldılar ve Kemer’i çok beğendiklerini söylediler. Sosyal medya platformlarında, reklam panolarında ve ilanlarda Kemer ile ilgili çalışma yapacaklarını anlattılar. Belediyemiz ile ortak bir çalışma yapmayı planlıyorlar. Özellikle Kemer’deki aktivitelere hayran kaldılar. Ortak bir proje yapmak için çalışmalara başladık. Kemer’e daha fazla İngiliz misafir getirmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Taylor: 2023'te 400 bin İngiliz misafiri Antalya'ya getirmeyi hedefliyoruz

Joe Taylor ise Kemer’e hayran kaldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile olumlu bir görüşme yaptık. Kemer’deki aktiviteler bizi memnun etti. 2022 yılında Antalya’ya getirdiğimiz İngiliz misafir sayısı 380 bin. 2023 yılında hedefimiz 400 bin İngiliz misafiri Antalya’ya getirmek olacak. Şu anda paket satışlarımız yüzde 70’i buldu. Geri kalan yüzde 30’u ise İngilizler kendileri satın alıyor.”

Easyjet yetkilileriyle de görüştü

İngiltere'nin en büyük tur acentelerinden olan Easyjet Tur operatörü yetkilileriyle de bir görüşme yaptıklarına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Easy Tur Acentesi yetkilileri Kemer’e bu yıl 75 bin turist geldiğini söyledi. Bu sayıyı artırmak için çalışacaklarını söylediler. Kemer’in spor destinasyonu olduğunu ve ilçemizde yapılan ulusla ve uluslararası organizasyonlardan bahsettik. Onlar da kendi müşterilerine bunları anlatacak. Burada bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. 2023 yılında iyi bir turizm sezonu geçireceğiz.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha