HIKVISION

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan kafaları karıştıran açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan kafaları karıştıran açıklama
07 Kasım 2019, 12:44
İstanbul Havalimanı'nın işletmecisi İGA borçlarını yapılandırma kararı aldığını açıklamıştı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Fuat Oktay'dan tam tersi bir açıklama geldi.

İstanbul Havalimanı'nın işletmecisi İGA borçlarının en fazla 5 milyar euroluk kısmını (32 milyar TL) yapılandırma kararı almıştı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan İGA İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu uluslararası finans kuruluşlarının katılımı ile sağlanacak sendikasyon ile gerçekleşecek refinansman ile şirketin yıllık faiz yükünü önemli ölçüde azaltmayı hedeflediklerini açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Yapılandırma söz konusu değil

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay , 2020 Yılı Bütçe Kanunu Teklifi ve 2018 Yılı Kesinhesap Kanunu Teklifi’nin geneli ile Sayıştay raporları üzerinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeler sırasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

İstanbul Havalimanı’nın yap işlet devret modeliyle ihale edildiğini, ihaleyi 5 şirket tarafından oluşturulmuş konsorsiyumun kazandığını ve bunun kamuoyuna açık olduğunu anımsatan Oktay, “Bankalara olan kredilerin geri ödenmesi planlandığı şekliyle yapılmakta olup mevcut borcun yapılandırılması söz konusu değildir.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha