CHP'li Budak'tan Bakan Ersoy'a 'Rakam' eleştirisi!

CHP'li Budak'tan Bakan Ersoy'a 'Rakam' eleştirisi!
05 Eylül 2020, 15:40
CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un turizm geliri ve turist sayısı tahminleriyle ilgili açıklamalarını eleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy eğer hava trafiğinde olumsuz bir hareketlenme olmazsa Türkiye'nin 2020'de 15 milyon turist sayısını yakalayacağını ve 11 milyar dolarlık turizm geliri elde edeceğini açıklamıştı.

Budak: Turizm rakamları toparlanmaktan çok uzak, insanlara hayal satmayın

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak Bakan Ersoy'un bu açıklamalarını gerçekçi bulmadı. Budak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ilk 7 ayda Türkiye'ye gelen turist sayısıyla ilgili grafiği paylaştı. Budak grafikle ilgili şu yorumda bulundu: " İlk yedi ay itibariyle turizm hala toparlanmaktan çok uzak. Gerçeklemesi zor rakamlarla insanlara "hayal" satmayı bırakın. Şeffaf ve gerçekçi olun."

Bakan Ersoy'un söylediği rakamlar çok iyimser kalıyor

Budak, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC)'nin bazı ülkeler için açıkladığı 2020 turizm gelir kaybı beklentisini açıkladığı grafikteki Türkiye verileriyle ilgili de eleştiride bulundu. Budak, " Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) bazı ülkeler için 2020 turizm gelir kaybı beklentilerini açıkladı. Türkiye verisi ise Turizm Bakanı'nın yıl sonu beklentisi. Türkiye'nin yıl sonu beklentisi diğer ülkeler göre çok iyimser kalıyor. " ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha