Bakan Ersoy ve eşi ABD'li ünlü aktrisi ağırladı

Bakan Ersoy ve eşi ABD'li ünlü aktrisi ağırladı
05 Aralık 2018, 12:17
Film çekimi için İstanbul'a gelen ABD’li ünlü aktris Elizabeth Banks, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve eşi Pervin Ersoy'u ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama da ABD’li ünlü aktris Elizabeth Banks'ın ziyaretiyle ilgili bilgiler paylaştı. Ersoy " Elizabeth Banks ile İstanbul'da çekmekte olduğu "Charlie'nin Melekleri" serisinin yeni filmi Charlie's Angels-Silver Cloud'u, eşsiz bir film platosu olan İstanbul'u ve önümüzdeki dönemde yasalaşmasını umduğumuz Sinema Kanunu Tasarısında yer alan "Yabancı Film Yapım Desteği"ni konuştuk." ifadelerini kullandı.

Anadolu'yu da gezin

Ziyarettte Banks'ın eşi ve aynı zamanda filmin yapımcısı Max Handelman'da hazır bulundu. Filmin çekim mekanı olarak Türkiye'yi tercih ettiklerinden duyduğu memnuniyeti paylaşan Bakan Ersoy Banks'a Anadolu'yu da gezmesi tavsiyesinde bulundu.

İstanbul için Fas'tan vazgeçtik

ABD'li aktris Elizabeth Banks da önce filmin bazı sahnelerini Fas’ta çekmeyi düşündüklerini ancak modern yüzü ve tarihi dokusu sebebiyle Türkiye’yi tercih ettiklerini söyledi. Banks, " “İstanbul çok hoş bir yer. İnanılmaz bir şehir” dedi.

Gelecek Kasım'da gösterime girecek

Elizabeth Banks daha önce Açlık Oyunları,Örümcek Adam gibi filmlerde oynamıştı. Charlie’nin Melekleri'nin yeni filminin gelecek yıl kasım ayında gösterime girmesi bekleniyor.

Yorumlar
hakan bobur
06 Aralık 2018, Perşembe 01:24
harika
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>