Bakan Ersoy: Booking.com bakış açısını değiştirmeli

Bakan Ersoy: Booking.com bakış açısını değiştirmeli
11 Ağustos 2018, 14:47
Booking.com sorunun temelinde şirketin Türkiye'de vergi ödememe ısrarının yattığını ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, "Bu bakış açısını değiştirmesi gerekiyor” dedi.

Moskova'da yapılan Türkiye Festivali'ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Booking.com'la ilgili değerlendirmelerde bulundu. Soruna Booking.com'un bakış açısından kaynaklandığını ifade eden Ersoy, çözümün de yine bakış açısının değişimiyle olabileceğini dikkat çekti.

Bakanlık olarak çözümünden yana olduklarını ifade eden Eroy, bunun için booking.com'un bir takım adımları atması gerektiğini söyledi.

Sorunun temelinde şirketin Türkiye'de vergi ödememekteki ısrarının yattığını anlatan Ersoy, "Türkiye’de vergi ödemeyeceğim diyor. Bu bakış açısını değiştirmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar
deniz tüfekçi
12 Ağustos 2018, Pazar 08:58
Sonunda aklı başında bir demeç veren meslektaşımız bakan olaya noktayı koydu.Geçen dönemin Türsab yönetimi bu konuda çok onurlu bir mücadele verirken,Booking.com lobisi Ticaret, sanayi bakanlarını ziyaret edip etk,ilerken ,sayın bakanlar booking.com'un yanında olduklarını ifade ediyorlardı.Türk seyahat acentaları ile aynı koşullarda çalışmak istemeyen bu tür kuruluşların tamamını devre dışı bırakmak haksız rekabeti önler.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha