Antalya'nın ünlü 'Hayalet' oteli satılmış!

Antalya'nın ünlü 'Hayalet' oteli satılmış!
28 Ekim 2022, 08:34
Antalya'da bir dönemin en ünlü ‘eko tatil’ oteli olan ve yıllar içerisinde çürümeye terk edilen 5 yıldızlı 'Hayalet' otelin satıldığı ortaya çıktı.

29 yıl önce turizme açılan ve 2014'te kapanan 5 yıldızlı Naturland Eko Park ve Resort Otel, 'hayalet otel'e dönüşmüştü.

Otelin satışı için en son ihale 2020'de düzenlenmişti

Özellikle yabancı turistlerin ilgisini çeken atıl durumdaki otelin ne olacağı merak ediliyordu. Otelin satışı için defalarca ihale düzenlenmiş ancak alıcı çıkmamıştı. Otelin satışıyla ilgili en son ihale 29 Eylül 2020'de gerçekleştirilmişti. Naturland Eko Park ve Resort Otel'in üst kullanım hakkı için 96 milyon 559 bin 629 lira kıymet biçilmişti.

Topaloğlu: Oteli kurumsal bir firma aldı, yenileyecek

Naturland Eko Park ve Resort Otel'le ilgili son durumu Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu açıkladı. Kemer Belediyesi’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Topaloğlu Kemer’deki otellerin artık kendilerini yenilediğine dikkat çekti. Topaloğlu, şunları kaydetti: Çamyuva Mahallesi’ndeki yıllardır boş duran Naturland Otel son evraklarını hazırlıyor. Kurumsal bir firma oteli aldı. Kemer’in ilk turizm yerlerinden olan Club Med Otel’i yıkılarak yerine yenisi yapılacak. Evraklarını hazırlıyorlar. Bunlar Kemer’deki çıtanın yükseldiğini gösterecek.

Tahsis süresi 2038'de bitiyor

Naturland Eko Park ve Resort Otel'in üst kullanım hakkı 49 yıllığına borçlu Favori Dinlenme Yerleri A.Ş’ye aitti. Arazinin 1989'da başlayan tahsis süresi 2038'de bitiyor.

Her şey sökülmüş, kaba inşaata dönüşmüştü

İcra Müdürlüğü görevlileri satış için yerinde yaptıkları incelemede tesisin tamamen bakımsız, hasarlı ve tabiri yerinde ise virane şekilde olduğu talan edildiği, sökülebilecek ne var ise alınıp götürülmüş olduğu, sökülemeyen kısımlarında kırıldığı, tahrip edildiği, sadece kaba inşaat kısmının kaldığını gözlemledi. Odalarda yatak, yatak başı, komodin, gardrop, bavulluk, makyaj masası, minibar ve kasanın olmadığı, klimaların ve bakır borularının sökülmüş olduğu, söküm sırasında asma tavanlara zarar verildiği, telefon, tv, merkezi sistem tv ve müzik yayın sistemi olmadığı, tesisatın sökülmüş olduğu, banyolarda küvet, Hilton lavabo, klozet bulunduğu, ancak musluk ve bataryalarının sökülmüş olduğu, oda kapılarının kilitlerin sökümü sırasında kapıların kırılmış olduğu, oda kapı kilitlerinin olmadığı,yapının merdiven korkuluklarının sökülerek götürülmüş olduğu, otel içerisinde satılabilecek ne varsa sökülüp götürülmüş olduğu, yapıya büyük eksiklik ve hasar verildiği görüldü.

Bir dönemin en ünlü eko tatil oteliydi

Dönemin en ünlü ‘eko tatil’ oteli olan, 130 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Naturland Eco Park & Resort, 692 yatak kapasiteli 564 otel odası, 3 kral dairesi, 11 bio ev, 39 apart ve 4 taş evin yanı sıra 300 kişilik lokanta, 330 kişilik konferans salonu, 100 kişilik disko, tırmanma kayası, 500 kişilik amfitiyatro, ahırlar, geleneksel değirmen, inka mağarası, akvaryum, fuaye ve servis alanı, tenis kortu, açık yüzme havuzları, aquapark, teleferik, çocuklar için mini gezi treni gibi birçok alan ve aktivite merkezi ile ‘hayalet otel’i andırıyor. Bakımsızlıktan harabeye dönen Naturland Eco Park & Resort Otel’in milyonlarca lira elektrik ve su borcunun yanı sıra çalışanlar ile alacaklılardan gelen icralarla birlikte içinde bulunan taşınır demirbaşlarına da el koyulmuştu.

Yorumlar
Mehmet Gönül
22 Nisan 2024, Pazartesi 12:42
Öncekle bizler devremülk sahibi değil devretatil sahibiyiz.biz 2014 yılı da dava açtık ve davayı kazandık ama parayı alamadık icradan sıradayız.
Gönül Turgay
08 Aralık 2023, Cuma 06:30
Bende devre mülk sahibiydim...benim hakkım ne olacak...
Nurettin malal
22 Eylül 2023, Cuma 03:43
Naturland otel alacakları haklarını bize devrederek alacaklarını alabilirler 05415415677
Buket Tekinsoy
30 Ekim 2022, Pazar 03:53
Merhabalar, ben de Naturland mağdurlarındanım , birlikte hareket edebilsek, haklarımızı araştırsak çok iyi olur.
Doğan yıldız
30 Ekim 2022, Pazar 10:22
Devre mülkleriniz öldü malesef Tanrı rahmet eylesin.Alacağınız var ise eğer yapmış olduğunuz tatillere sayabilirsiniz yok hiç tatil yapmadı iseniz ne şehittir ne gazi boş yere gitti bizim paralar olur burası Türkiye bu bilmiyor olamazsınız
İlkay Kulaksız
29 Ekim 2022, Cumartesi 06:06
Devre mülk mağdurlarındanım firmayı mahkemeye verdim tüm mahkemeleri kazsndım2010 Senesi 26000Tl parayı hala alamadım
Semih Tömen
29 Ekim 2022, Cumartesi 05:02
Ben de devretatil mağduruyum. Keşke birlikte hareket edebilsek.
Gülsüm ataş
29 Ekim 2022, Cumartesi 12:36
Hayırlı olsun devre mülk sahiplerinin hakları korunacakmı nasıl iletişim sağlanabilir
Gülsüm Köroğlu
28 Ekim 2022, Cuma 08:22
Öncelikle hayirli olsun alan şirkete ve ülkemize... biz devremülk sahiplerinin hakları ne oldu bizi bilgilendirebilecek bir kurum var mi
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha