Yunanistan Turizm Bakanı değişti!

Yunanistan Turizm Bakanı değişti!
06 Mayıs 2019, 16:03
Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmak için görevinden istifa eden Elena Kundura'nın yerine Turizm Bakanı olarak Thanasis Theoharopulos atandı.

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmak için görevinden istifa eden Elena Kundura'nın yerine Turizm Bakanı olarak Demokratik Sol Partinin (DHMAR) Genel Başkanı Thanasis Theoharopulos atandı.

Teoharopulos'un lideri olduğu DHMAR, daha önce içerisinde yer aldığı Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) Başkanı Fofi Gennimata liderliğinde kurulan Değişiklik Hareketinden (KİNAL) Prespa anlaşması konusundaki farklılıkları nedeniyle ayrılma kararı almıştı. Parti merkezinden yapılan açıklamada, DHMAR'ın bundan sonra hükümetteki sol ittifak SYRİZA ile mutabakata vardığı belirli bir program kapsamında birlikte hareket etme kararı aldığı belirtilmişti.

Thanasis Theoharopulos, 1978 yılında Veria şehrinde doğdu. Selanik Aristotelyos Üniversitesini bitiren Teoharopulos, Avrupa'da tarım politikası alanlarında çeşitli araştırmalarda yer aldı. DHMAR'ın kurucu üyeleri arasında yer alan Teoharopulos 2015'te parti başkanlığına seçildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha