Yeni yasa çalışmalarında sona yaklaştık

Yeni yasa çalışmalarında sona yaklaştık
23 Nisan 2019, 09:03
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Diyarbakır'da bölgedeki seyahat acentaları temsilcileriyle bir araya geldi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Diyarbakır'da bölgedeki seyahat acentaları temsilcileriyle bir araya geldi. Güneydoğu Anadolu Bölgesi Acentaları Buluşma toplantısına çok sayıda acenta temsilcisi ve otel işletmecisi katıldı.

Acentalarımızın haklarını koruyacak revizyonlar yaptık

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya toplantıda yaptığı konuşmada seyahat acentalarının yeni çıkacak yasanın ardından yeni bir soluk yakalayacağını söyledi. Bağlıkaya şöyle konuştu: " Hepinizin de yakından takip ettiği gibi yeni yasayla ilgili çalışmalarda sona yaklaştık. Yeni yasada belge devrinden teminata, aidatlardan yeni kuruluşa kadar her konuda acentalarımızın haklarını koruyacak revizyonlarla ilgili çalışmalar yaptık. Sektör olarak çıkmasını dört gözle beklediğimiz yasa konusunda emeği geçen herkese teşekkür ederim"

Turizm en çok Diyarbakır'a lazım

Diyarbakır'da turizmin öneminden de bahseden Bağlıkaya, Turizm'in Antalya'dan, İzmir'den, Denizli'den çok daha fazla Diyarbakır'ın ihtiyacı olduğunu vurguladı. Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçelerinin UNESCO tarafından 2015'te Dünya Mirası olarak tescil edildiğini hatırlatan Bağlıkaya " Bu gelişme Diyarbakır'ın turistik potansiyelinin gelişmesi adına çok önemli bir katkı sağlamıştır. Diyarbakır 2018 yılında yüzde 40'a yakın bir artışla 400 binin üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçi ağırladı. Diyarbakır sahip olduğu tüm bu niteliklerle ülkemizin turizm açısından gelişmeye en açık kentlerinden biri konumunda. Biz de TÜRSAB olarak Diyarbakır turizminin gelişimi için elimizden gelen tüm desteği sarf ediyoruz" dedi.

İnfo gezileri çok verimli geçiyor

TÜRSAB'ın iç iç turizmin gelişmesi için başlattıkları info gezilerinin çok verimli geçtiğini ifade eden Bağlıkaya, " Hem siz değerli yol arkadaşlarımızla buluşarak kocaman bir aile olduğumuzu gösterdik hem destinasyonlarımızı yerinde tanıtarak deneyimledik hem de sorunları ve çözüm önerilerimizi yüz yüze konuştuk. Göreve geldiğimiz günden beri yurt içinde ve dışında uluslararası öneme sahip 19 fuara katılarak turizmin nabzını tuttuk. Sizlerden aldığımız bu güçle çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha