Yeni havalimanı otelinde 3 gün yer yok

Yeni havalimanı otelinde 3 gün yer yok
28 Mart 2019, 08:39
İngiltere merkezli YOTEL tarafından işletilecek olan 451 odalı otel, 30 Mart’ta kapılarını açıyor.

İngiltere merkezli YOTEL tarafından işletilecek olan 451 odalı otel, 30 Mart’ta kapılarını açıyor. YOTEL Atatürk Havalimanından taşınmanının gerçekleştirileceği 5-7 Nisan tarihleri arasındaki üç günde tamamen dolu. İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, havalimanı oteli YOTEL'in 5-6- 7 Nisan'da yüzde 100 doluluk oranı ile çalışacağını söyledi.

3 gün havalimanında yatıp kalkacağız

5 Nisan’da başlayacak operasyonun sorunsuz bir şekilde tamamlanması için tam kadro çalışacaklarını belirten Samsunlu, şöyle konuştu. “Havalimanı otelimiz 5-6-7 Nisan tarihlerinde yüzde 100 doluluk oranı ile çalışacak. Ekibimiz 3 gün boyunca havalimanında yatıp kalkacağız. İlk gün yani 6 Nisan da saat 14.00’da uçuşlar başlayacak. Bu tarihte bileti olan yolcularımızın havalimanına erken gelmeleri iyi olur. Hem gezip, görme imkanı bulurlar hem de rahat bir şekilde yolculuklarını gerçekleştirirler. 6 Nisan saat 10.00’da İstanbul Havalimanı kapılarını yolculara açacağız” dedi.

4 saati 70 Euro'dan başlıyor

YOTEL İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 30 Mart 2019’da açacakları otel için bir süredir rezervasyon almaya başladıklarını söylemişti. Göymen’in açıklamasına göre hava tarafında YOTELAIR, kara tarafında ise YOTEL markasıyla hizmet verecek otelin odaları konumuna göre 4 saatlik olarak 70 ve 150 eurodan satışa sunuluyor. Otel Premium Queen, ADA Queen, Premium Plus Queen, Premium Plus Twin, Premium Plus King ve First Class King with Bunk olmak üzere 6 ayrı oda tipiyle hizmet verecek.

Londra, Amsterdam, Paris, New York, Boston, San Francisco ve Singapur’da faaliyet gösteren İngiltere merkezli hızla büyüyen YOTEL, dünyanın en yenilikçi konaklama deneyimi sunan markası olarak tanınıyor.

Yeme içmede fiyatlar nasıl olacak?

İstanbul Havalimanı'nın 25 yıllık yeme-içme işletmesini üstlenen TUM İÇTUR, 34 bin metrekarelik alanda bu yıl yaklaşık 75 milyon turisti ağırlamaya hazırlanıyor. TUM İÇTUR CEO'su Hüseyin Dönmez, İstanbul Havalimanı'nın dünyada tek çatı altında yer alan en büyük yeme-içme alanı unvanına sahip olduğunu söyledi. Tüm alanlar kiralandığında 150 işletmenin bu alanda hizmet vereceğini belirten Dönmez, 7 Nisan'da ise 53 işletmenin hizmete açılacağını belirtti. Fiyatların Atatürk Havalimanı ile aynı olacağını belirten Dönmez, "Şu anda bin 300 kişi, 53 işletmede istihdam ediliyor. 150 işletmenin tamamı açıldığında bu rakam 5 bine ulaşacak. 2 yıl içinde 150 işletmenin tamamı açılmış olacak. Çok şık ve konforlu restoranlar hazırladık" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha