Yarın başlıyor... Almanlar gelecek mi?

Yarın başlıyor... Almanlar gelecek mi?
16 Ağustos 2021, 11:49
Almanya yarından (17 Ağustos Salı) itibaren Türkiye'yi yüksek riskli ülke kategorisine alacak. Almanya'dan Türkiye'ye turist getiren Bentour Reisen CEO'su Deniz Uğur konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bentour Reisen CEO'su Deniz Uğur, turistik bölgelere seyahat etmenin, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirme şartıyla, her koşulda mümkün olduğunu söyledi.

Aşılanmışlar için hiçbir şey değişmeyecek

Deniz Uğur, “Ülke genelinde vaka değerleri arasında büyük farklılıklar olduğu için, Türkiye'ye bölgesel olarak farklı değerlendirildiğini” vurguluyor. “Turistik bölgeler genellikle 100.000 kişi başına 100 vaka ve bu nedenle ülke çapında ortalamanın oldukça altındadır. En yüksek vaka sayıları yoğunlukla Türkiye'nin iç Anadolu bölgelerindedir. Maalesef oradaki aşılama oranı şu anda hala oldukça düşük."

Türkiye hükümeti geçtiğimiz Mayıs'ta birkaç hafta içinde neredeyse tüm turizm çalışanlarına aşı uyguladı. Bu yüksek aşılanma oranı şimdi yeni vaka sayılarına yansıyor. Şu anda tatil bölgelerinde neredeyse hiç yeni vaka yok.

Aşılanmış veya hastalığı atlatarak bağışıklık kazanmış yolcular için yüksek riskli kategorisi hiç bir şey değiştirmeyecek. Almanya'ya aşılanmamış ve Covid-19 geçirip iyileştiklerine dair kanıt sunamayan yolcular Türkiye dönüşü 10 günlük karantinaya girecek, PCR testi yapıldığında karantina süresi 5 günlük olarak sınırlandırılacak. 12 yaşın altındaki çocuklar için 5 günlük karantina geçerli olacak.

Rosati: Tüm kısıtlamalara rağmen gelecekler

Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş-Rosati. " Misafirlerimizin bir çoğunun olası tüm kısıtlamalara rağmen tatile gitmek istediğini daha önceki deneyimlerimizden biliyoruz. Bu nedenle tüm tatil paketlerimizi planlandığımız gibi gerçekleştiriyoruz. Ağustos ayında tatilleri gerçekleşecek ve bu yeni uygulamadan etkilenen misafirlerimiz her koşulda ücretsiz rezervasyon değişikliği yapabilir veya iptal edebilir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha