Yapımı süren Sheraton otelin inşaatçısı konkordato ilan etti

Yapımı süren Sheraton otelin inşaatçısı konkordato ilan etti
03 Aralık 2018, 11:15
Trabzon'da Dubai merkezli Armada Group yatırımı olarak inşaası devam eden Sheraton otel'in inşaatçısı Met-Sa, konkordato ilan etti.

61saat sitesinde yer alan habere göre Trabzon’un Yomra İlçesi’nde yıkılan Dünya Ticaret Merkezi’nin yerine Dubai Merkezli Armada Group tarafından yapımı devam eden Sheraton otel ve ticaret merkezi inşaatının taşeron firması olan Met-Sa, döviz kurundaki aşırı dalgalanma nedeniyle, taahhüt ettiği zamanda aldığı hak ediş karşısında inşaatı ilerletemiyordu. Firma daha fazla dayanamayarak geçen hafta konkordato ilan etti. Konkordato komiserlerinin de şirket yönetimini devraldığı öğrenildi. Met-Sa, Sheraton Oteli’nin taşeronluğunun yanı sıra şehirde önemli konut ve iş merkezi projelerine de imza atmış bir firma olarak biliniyor.

60 milyon dolarlık yatırım

Sheraton Otel’in yatırımcı grubu Armada Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohammed Rahif Hakmi daha önce yaptığı açıklamada Trabzon'daki yatırımlarıyla ilgili şu bilgileri vermişti: " Gerçekleştireceğimiz yatırım 60 milyon dolar civarında bir yatırım olacak. Otelin yüzde 50’si konaklama diğer kısmı ise yiyecek alanı, alışveriş merkezleri, tıp merkezleri, fuar- kongre merkezi ve kültür aktivitelerini içerisinde bulunduracak bir yatırım. Anahtar teslimi 18 ayda yapılacak. Binamız son sistem akıllı yeşil bina olacak. Bölgedeki en özel yatırıma imza atacağız."

Yorumlar
Ananim
19 Aralık 2018, Çarşamba 09:15
Maaşlari ödemiyorlar proje durmuş
Serkan Gümrükçü
04 Aralık 2018, Salı 07:42
Bu proje Sheraton Hotel olarak yapılmıyor, marka ile imzalanmış bir anlaşma falan yok bilginiz olsun arkadaşlar. Marriott'dan tepki alırsınız.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha