Ürgüp'te tartışılan asansör değişecek

Ürgüp'te tartışılan asansör değişecek
14 Haziran 2019, 15:59
Ürgüp'te 72 odalı otele ait asansör sosyal medyaya görüntülerinin yayınlanması üzerine büyük tepki çekti. Otel sahibi Ersol Özsoy konuyla ilgili açıklama yaptı.

Ürgüp'te Yunak mahallesindeki otelde kalan müşterilerin, doğal kayalığın üzerine çıkıp Kapadokya'yı seyretmesi için yaptırılan asansör, sosyal medyaya görüntülerinin yayınlanması üzerine büyük tepki çekti.

Otelin sahibi Ersol Özsoy, söz konusu asansör projesinin 2012 yılında Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylandığını ve 2 yıl önce yapılarak, faaliyete geçtiğini anlattı.

Özsoy, "Asansör kulesinin doğaya uygun olmadığını biz de farkettik, değiştirilmesi için koruma kuruluna başvurduk. Yeni çizimlerimizi, mimarlarımız verdi. Burada çekilen bir fotoğraf, sosya medyada paylaşılınca, asansör gündem oldu." dedi.

Otelin sahibi Ersol Özsoy yaşananlar üzerine yeni otel projelerini durdurma kararı aldıklarını ifade etti.

Yatırımlarımızı durdurma kararı aldık

Özsoy, "Yatırımcıların bu konularda uğraştırılması bizi soğutuyor. Bizim burada 3 otelimiz, 3 tane de balon şirketimiz var. Yatırımlarımız daha da devam edecekti. 5 yıldızlı, 450 odalı Ürgüp'te otel yapmayı planladık. Bunun için yer aldık ve projeleri devam ediyordu. Fakat bu olaylar üzerine yatırımlarımızı durdurma kararı aldık. Bundan sonra, projelerimizi yapmayacağımızı kamuoyuna duyuruyorum." dedi.

Yorumlar
Ahmet Erten
15 Haziran 2019, Cumartesi 05:05
Bu tür insanları yalan yanlış haberler için lütfen bölgeden soğutmayın kaç kişi ekmek yiyor bu yerleden yazıklar olsun
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha