Ünlü gurme Anthony Bourdain hayatını kaybetti

Ünlü gurme Anthony Bourdain hayatını kaybetti
08 Haziran 2018, 15:40
Gastronomi dünyasının yakından tanıdığı ünlü televizyoncu Anthony Bourdain bugün 61 yaşında hayata veda etti.

Dünyanın farklı coğrafyalarını gezerek yeni lezzetleri keşfe çıkan ve hayatını bu işe adayan ünlü televizyoncu gurme Anthony Bourdain bugün 61 yaşında hayata veda etti. 1956 yılında New York’ta doğan Bourdain’in ölüm sebebinin intihar olduğu açıklandı. Bourdain’in ölümüyle kimilerine göre mutfak dünyası bir rock yıldızını kaybetti; kimilerine göre gastronomi sektörünün Elvis’i hayata veda etti.

Becerikli hikaye anlatıcısı ve yazar Anthony Bourdain her programında CNN izleyicilerini dünyanın farklı bir rotasındaki tatları keşfe götürüyordu. Bourdain bir konuşmasında, dünyanın her yerine gidip insanlara çok basit sorular sorduklarını, onların ne yemeyi, ne pişirmeyi sevdiklerini anlamaya çalıştıklarını söylüyordu.

Ölümünden büyük üzüntü duyduklarını belirten meslektaşları, eşsiz hikaye anlatıcılığı, yemeğe olan sevgisi ve düşkünlüğünün yanı sıra şaşırtan yetenekleri ile de her zaman hatırlanacağını ifade ettiler. Dostları ve sevenleri ayrıca kızı ve ailesine sabır dilediler.

Bourdain Fransa’da CNN için hazırladığı “Parts Unknown” için çalışmalarda bulunuyordu. CNN’in Başkanı Jeff Zucker şirket çalışanlarına gönderdiği mailde Anthony Bourdain’ın inanılmaz bir yetenek olduğunu dile getirdi. Amerika’nın bir önceki başkanı Barack Obama, Vietnam gezisinde Bourdain ile arka sokak lezzet keşfinde bulunmuştu. (Yoldasin.com)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha