Ünal Aysal'ın sattığı otelle ilgili çarpıcı iddia

Ünal Aysal'ın sattığı otelle ilgili çarpıcı iddia
20 Mart 2019, 13:45
Habertürk Yazarı Fatih Altaylı Eski Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'la ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Habertürk Yazarı Fatih Altaylı Eski Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'la ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Altaylı, bugünkü yazısında Aysal'ın yaşadığı ekonomik sıkıntıları aşmak için Türkiye'deki otellerinden Göynük’teki Ghazal Resort Thalasso adlı otelini sattığını yazdı.

İki kişiye satıp ikisinden de avans almış

Altaylı Aysal'ın otelini aynı anda birden fazla kişiye sattığını iddia etti. Satışla ilgili belgeleri de yayınlanan Altaylı yazısında şu ifadeleri kullandı: " Önce Kemal Kükrer şirketlerinin eski sahibi Sabri Gülel’e, sonra da Ankaralı işadamı ve Ankara Park Otel’in sahibi Mehmet Kılıçoğlu’na. İkisiyle de farklı tarihlerde protokol yapmış ve birinden 7.5 milyon dolar, diğerinden de 5 milyon dolar avans almış. Ancak bu dolandırıcılık bir süre sonra ortaya çıkmış. Rezalet patlayınca Aysal her ikisine de “Paranızı geri ödeyeceğim” diye noterden bir yazı göndermiş. Ancak ne para geri ödenmiş ne Aysal’a toplam 12.5 milyon dolar yani yaklaşık 70 milyon TL kaptıran iki alıcı da Ünal Aysal’a ulaşamaz olmuş.

Mahkemelik oldular

Dolandırılan alıcılar konuyu önce Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER),sonra Turizm Bakanlığı’na şikayet ederek sonuç almaya çalışmışlar. Ve en sonunda Aysal’ı dolandırıcılık suçlamasıyla mahkemeye vermişler. Bu arada benzer şekilde para kaptırmış başka alıcılar da olduğu rivayet ediliyor ama onlar mahkemeye başvurmadığı için kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Galatasaray başkanlığı yapmış birine, Sülün Osmanvari bu tavrın hiç yakışmadığı aşikar."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha