Üçüncü Concorde Oteli'nin adresi belli oldu!

Üçüncü Concorde Oteli'nin adresi belli oldu!
18 Mayıs 2019, 14:02
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı (AKTOB) Erkan Yağcı'nın yönetiminde yer aldığı Concorde Otelleri'nin üçüncü adresi belli oldu.

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı'nın yönetiminde yer aldığı Concorde Otelleri Bodrum'a uzanıyor.

Bodrum'a da otel projesi

Akşam'dan Şenay Büyükköşkdere'nin haberine göre Concorde otellerini bünyesinde barındıran Zaf Grup, inşaat ve enerji sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Geçen yıl 120 milyon dolar yatırımla Concorde markasını KKTC'ye de taşıyan grubun, Bodrum'da da otel projesi bulunuyor. Papua Yeni Gine, New York ve Polonya’da şantiyeleri olduğunu söyleyen Zafer İnşaat Başkan Yardımcısı İbrahim Seyfittinoğlu, “Yurtdışında kazanıp, Türkiye’ye yatırıyoruz" dedi.

İki tesiste 2500 yatağa sahip

Zaf Grubu 2005 yılında açtığı efsane uçak Concorde’dan ilham alınarak inşa edilen Concorde De Luxe Lara Otel'le turizm sektörüne giriş yaptı. Concorde markasını büyütmeyi hedefleyen grup geçtiğimiz yıl Kıbrıs'ın yeni gözde turizm bölgesi Bafra’da 120 milyon dolarlık yatırımla 569 oda ve yaklaşık 1.700 yatak kapasiteli Concorde Luxury Resort Hotel'i hizmete aldı. Böylece toplam yatak kapasitesini 2500'e çıkardı.

'Türkiye ve yurtdışında yeni yatırımlar yapmak istiyoruz' demişti

AKTOB Başkanı ve Concorde Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Erkan Yağcı geçtiğimiz yıl Kıbrıs'taki otellerinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada ''Zaf Grup olarak, turizm yatırımları kapsamında sadece Kıbrıs’ta değil, Türkiye’de ve yurt dışında da yatırımlar yapmak için sürekli fizibilite yapıyoruz.'' diye konuşmuştu. Dünyada turizm sektörünün her yıl ortalama yüzde 7 civarında büyüdüğünü ve Türkiye'nin bu büyümeden daha fazla pay almasının önemli olduğuna değinen Yağcı, ''Türkiye dünya turizminde oyun kuran bir ülke. Dolayısıyla bizim gibi yerli otellerin büyümesi ve markalaşması da son derece önemli.'' diye konuşmuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha