Üç yıl sonra zarar etti, biletlere zam gelebilir

Üç yıl sonra zarar etti, biletlere zam gelebilir
17 Nisan 2019, 13:39
Alman havacılık devi Lufthansa 2016 yılından bu yana yılın ilk çeyreğinde ilk kez zarar etti.

Alman havacılık devi Lufthansa 2016 yılından bu yana yılın ilk çeyreğinde ilk kez zarar etti. Zararın boyutu analistlerin ortaya koyduğu beklentilerin de üzerinde oldu. DW Türkçe'de yer alan habere göre Avrupalı havayolu şirketlerinin gelirlerinin, yılın ilk aylarında talebin diğer aylara oranla düşük seyretmesi açısından daha az olması beklenti dahilinde olsa da operasyonel kayıpların 336 milyon euroyu bulması uzmanları da şaşırttı. Fransız Société Générale (SocGen) bankası analistlerinden Michael Kuhn, Lufthansa'daki operasyonel kaybın uzmanları bile şaşırttığı açıklamasını yaptı. Lufthansa 2018'in son çeyreğinde 52 milyon euro fazla elde etmişti.

Bilet fiyatları artabilir

Geçici rakamlara göre Lufthansa'nın cirosu ilk üç ayda hafif bir yükselişle 7,9 milyar euroya ulaştı. Operasyonel zarara neden olarak ise yakıt masraflarındaki yaklaşık 200 milyon euroluk artış ve Avrupa genelinde havayolu şirketleri arasında artan rekabet gösterildi. Lufthansa Mali İşler Yöneticisi Ulrik Svensson yaz aylarında rakamların Lufthansa'nın yararına doğru değişmesini beklediklerini ayrıca bilet fiyatlarında artış olabileceğini aktardı.

Yorumlar
Biletçi
18 Nisan 2019, Perşembe 09:43
Acenta biletçilerine hediye ve alışveriş çekleri verirlerdi.Bizde yolcuları Lufthansaya yönlendirirdik , Bu uygulamayı kaldırdılar ayda en kötüsü en az 5-6 tane Lufthansa bileti keserdim, şimdi 2 senedir daha bir tane bile kesmedim.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha