TÜRSAB'tan yeni havalimanına ziyaret

TÜRSAB'tan yeni havalimanına ziyaret
23 Mart 2019, 13:40
TÜRSAB Incoming Turizm İhtisas Başkanlığı heyeti İstanbul Havalimanını ziyaret etti. Heyet, İGA Ticari işler Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar ve ekibiyle bir görüşme gerçekleştirdi.

TÜRSAB Incoming Turizm İhtisas Başkanlığı heyeti İstanbul Havalimanını ziyaret etti. Heyet, İGA Ticari işler Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar ve ekibiyle bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede yeni havalimanını kullanacak dış hat yolcularının geliş-gidiş, karşılama ve transfer hizmetlerinin sorunsuz yapılabilmesi için alınması gereken tedbirler, yapılması planlanan uygulamalar ve seyahat acentelerinin beklentileri hakkında temaslarda bulundu.

Yolcu karşılama ve tranfer alanlarında inceleme

İGA temsilcileri ile birlikte dış hatlar terminalini gezen ve yolcuların karşılama ve transfer araçlarına binecekleri alanlarda incelemeler yapan TÜRSAB heyeti, IGA yönetimi tarafından oluşturulması planlanan Havalimanı uygulamaları ve konseptler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Periyodik toplantılar düzenlenecek

Görüşmede yeni havalimanından başlayacak operasyonlar süresince oluşabilecek sorunlar ve çözüm önerilerini yüz yüze konuşmak üzere havalimanını yetkilileriyle Incoming TÜRSAB Turizm İhtisas Başkanlığı'nın periyodik aralıklarla bir araya gelerek toplantılar yapmasına karar verildi.

Çok yapıcı ve çözüm odaklı bir görüşme oldu

TÜRSAB heyetine başkanlık yapan TÜRSAB İncoming Turizmi İhtisas Başkanı Hamit Kuk, ziyaretle ilgili olarak şunları söyledi: “Ülkemize gelen turistler için ilk intiba çok önemlidir. Yeni havalimanımız bu açıdan gelen turistlere çok olumlu bir intiba bırakacağını umuyorum. Bu olumlu intiba ile birlikte doğru ve kaliteli hizmeti birleştirmeliyiz. Bu nedenle buraya gelip IGA yetkilileriyle çok yapıcı ve çözüm odaklı bir görüşme gerçekleştirdik. Önümüzdeki ay hizmete açılacak yani havalimanında sorunları asgariye indirmek için sürekli diyalog halinde olmamız gerektiğine karar verdik. Bu nedenle üyelerimizin yeni havalimanı operasyonları sırasında yaşayabilecekleri sorunlarla ilgili olarak derhal bizlere bilgilendirmeleri halinde hızlı bir şekilde havalimanı işletmesiyle görüşerek sorunları giderme konusunda adımlar atarız. Bu havalimanı ülkemiz için çok önemli bir değer ve bu değeri hep birlikte geliştirmeliyiz. Hem IGA İstanbul Havalimanı yönetimi ve hem de TÜRSAB yönetimi bu olumlu yöndeki gelişimi oluşturmaya hazırdır” dedi.

IGA İstanbul Havalimanına yapılan ziyarete TÜRSAB Heyetini temsilen Incoming Turizmi İhtisas Başkanı Hamit Kuk, Başkan Yardımcıları Aylin Özsavaş, Onur Özer, Özdemir Sözmen ve Incoming Turizmi İhtisas Başkanlığı üyelerini temsilen Tuğrul İşsever katıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha