TÜRSAB'tan Göbeklitepe seferberliği

TÜRSAB'tan Göbeklitepe seferberliği
09 Ocak 2019, 17:07
UNESCO Dünya Mirası Kalıcı listesinde yer alan Şanlıurfa Göbeklitepe, bu yıl seyahat acentaları açısından ayrı bir öneme sahip. TÜRSAB 'Göbeklitepe Yılı'nı değerlendirmek için düğmeye bastı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bilir, Göbeklitepe Yılı ilan edilen 2019'da Türkiye genelinde hizmet verdikleri 10 bin üye acenteyle Göbeklitepe'ye bu yıl ayrı bir vurgu yapacaklarını söyledi.

Tur konaklama programlarına eklenecek

TÜRSAB olarak bu yıl Göbeklitepe'nin tanıtımına ayrı bir önem vereceklerini belirten Bilir, bölgeyi tanıtım ve turlarda öncelikleri arasına alacaklarını dile getirdi. Şanlıurfa'da konaklama yapılmayan programlarda bir gece konaklama yapılacağını bir gece olan konaklamaların ise iki geceye çıkarılacağını belirten Bilir, Göbeklitepe'de oluşacak turist yoğunluğuna cevap vermek için bölgede daha fazla otele ihtiyaç olduğunu söyledi.

Fuarlarda da özel vurgu yapılacak

Kültür turizminde uzmanlaşan seyahat acentalarının Göbeklitepe'yi 'olmazsa olmaz' listeleri arasına eklediğini ifade eden Bilir, " Firmalarımız Göbeklitepe'yi özel bir tema olarak öne çıkaracak. Gerek ülke tanıtımlarında gerek bizim tanıtımlarımızda, bölge bilgilendirmelerinde gerekse de fuarlarımızda özel bir vurgu olacak. " dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha