TÜRSAB: Taksicinin davranışı kabul edilemez... Cezalandırılsın!

25 Haziran 2018, 14:51
İstanbul'da bir taksicinin yabancı turiste yönelik sergilediği kaba davranışlara tepki gösteren TÜRSAB, yaşananların kabul edilemez olduğunu belirterek taksici hakkında yasal işlem yapılmasını istedi.

TÜRSAB yazılı bir açıklama yaparak, 23 Haziran Cumartesi tarihinde İstanbul Nişantaşı'nda bir taksicinin yabancı turiste yönelik sergilediği kaba davranışların kabul edilemez olduğunu bildirdi. Yaşanan üzücü olayın bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini savunan TÜRSAB, fiili işleyen taksici hakkında da yasal işlem yapılmasını istedi.

Konuyla ilgili TÜRSAB'dan yapılan yazılı açıklamanın tam metni şöyle:

TÜRSAB’tan Sorumluluk Çağrısı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) olarak; 23 Haziran Cumartesi tarihinde İstanbul Nişantaşı'nda bir taksicinin yabancı bir turiste gösterdiği tepkinin kabul edilemez olduğunu ve ortaya konan yakışıksız davranışı kınadığımızı belirtmek istiyoruz. Türkiye bir turizm ülkesidir. Turistlerle doğrudan iletişim kuran tüm meslek sahiplerini bu bilinç ve sorumluluk çerçevesi içerisinde hareket etmeye davet ediyoruz.

Ülkemize gelen her turistin misafirimiz olduğunu, ülkemiz topraklarına adım attığı ilk andan yolcu edeceğimiz son ana kadar Türk misafirperverliğini en iyi şekilde sergilememiz gerektiğinin önemini bir kez daha belirtmek istiyoruz. İstanbul Nişantaşı’nda yaşanan örnekteki gibi münferit hadiseler; ülkemizin dünya genelinde tanıtımı için gerek Kültür ve Turizm Bakanlığımızın gerekse de turizm meslek kuruluşlarımızın ortaya koyduğu eşsiz çabaları gölgelemekte ve ülke imajımızı zedelemektedir.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği olarak ilgili tüm kurum ve kuruluşlarca söz konusu olayın sorumlusu olan kişiyle ilgili yasal işlem yapılması ve bu tür hadiselerin tekrar yaşanmaması için önlemlerin alınması gerektiğinin altını önemle çiziyoruz. TÜRSAB olarak konunun takipçisi olacağız. Benzer hadiselerin tekrar etmemesi için İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın da gerekli önlemleri almasını ve bu tür olaylarda hassasiyet gösterilmesini temenni ediyoruz.

TÜRSAB

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

Yorumlar
levent dağcı
26 Haziran 2018, Salı 09:58
kesinlikle taksici cezalandırmalı ve bu herkese duyurulmalıdır. böyle bir davranış ne turiste nede yolcuya yapılamaz.
Murat aras
25 Haziran 2018, Pazartesi 03:55
Bu sadece basina yansiyan bir olay ya restorantcisi teleferikteki saticilar bel boylar gozukmeyenler sayilmaz deyilmi
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha