TÜRSAB: Düzeltmeden memnunuz; benzerlerinin yaşanmaması için...

TÜRSAB: Düzeltmeden memnunuz; benzerlerinin yaşanmaması için...
13 Haziran 2018, 14:31
UKOME'de alınan yanlış kararların düzeltilmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını açıklayan TÜRSAB Yönetimi, benzeri hataların tekerrür etmemesi için UKOME'de temsil edilmeleri gerektiğini vurguladı.

UKOME kararlarında, sektörü mağdur edecek maddelerin iptal edilmesi nedeniyle bir yazı açıklama yayınlayan TÜRSAB, gerçekleşen düzenlemeden dolayı memnun olduklarını belirterek, benzeri hataların tekerrür etmemesi için UKOME'de TÜRSAB'ın temsil edilmesi gerektiğini savundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi yetkililerine teşekkür edilen yazılı açıklama şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) D2 Yetki Belgesi ile taşımacılık yapan seyahat acentalarını mağdur eden 7 yolcu sınırı ve 12 saat önceden rezervasyon zorunluluğu getiren kararında değişikliğe gitmesini memnuniyetle karşılıyoruz.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetimi’nin kararlı duruşu ve karşı çıkışının etkisiyle, UKOME’nin Türk turizmine büyük zarar verecek bir yanlıştan dönmesini olumlu buluyoruz. Alınan karardan dolayı başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mevlüt Uysal ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi yetkililerine teşekkür ediyoruz. Turizmi olumsuz etkileyebilecek bu tarz kararların tekrar etmemesini temenni ediyoruz.

Zira turizm; ülkemize en çok net döviz girdisi sağlayan, yüzbinlerce kişiye istihdam olanağı sunan, ülkemiz için stratejik öneme sahip bir sektördür. Bu bakımdan turizm sektörünü doğrudan etkileyecek konularda alınacak kararların, mutlaka turizm sektörünün paydaşları ile değerlendirilmesi hususundaki gereklilik bir kez daha ortaya çıkmıştır.

TÜRSAB olarak; bundan sonraki süreçlerde benzer sorunların yaşanmaması adına her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Bu çerçevede UKOME içerisinde TÜRSAB’ın temsil edilmesi gerekliliğinin altını bir kez daha çiziyor, önümüzdeki süreçte bu yönde adım atılarak UKOME’deki karar mekanizmasına kamu kurumu niteliğine haiz meslek birliği olarak TÜRSAB’ın dahil edilmesinin önemine binaen talebimizi yineliyoruz.

Yorumlar
Erdal Tüfekci
14 Haziran 2018, Perşembe 11:52
TÜRSAB neden mevlüt uysala ve ukome yetkililerine teşekkür ediyor ki,ukome yetkilileri kim bileniniz varmı ?.Turizmden bi haber ukome müdürü (sekretaerya görevi görür) ve toplu ulaşım hizmetleri müdürü 31.05. tarihinde bu kararı basın yoluyla deklere ettiler(halbuki karar imzaya dahi çıkmamıştı),ibb meclisinde tepkiyi görünce geri adım attılar.İLK ÖNCE BU YETKİLİLER TÜM TURİZM CAMİASINDAN ÖZÜR DİLEYEREK YANLIŞ YAPTIKLARINI KAMUOYUNA DUYURMALARI GEREKİRDİ.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha