TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, CHP’den milletvekili aday adayı oldu

TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, CHP’den milletvekili aday adayı oldu
24 Mart 2023, 21:58
Türkiye turizminin gelişimi için izlediği rasyonel ve dengeli siyasetle sektörün takdirini kazanan TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, CHP’den milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu.

Türkiye turizminin tanınan ve sevilen isimlerinden TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, CHP’den milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu.

Turizm sektörüne Ankara’da adım atan ve sonrasında turizm kariyerine uzun yıllar Antalya’da devam eden Çorabatır, turizmci kimliğinin yanında turizm STK’larında da Türkiye turizmi için yoğun mesai harcıyor. Türkiye’nin en etkin turizm STK’larından biri olan Akdeniz Turistik İşletmeciler ve Otelciler Derneği (AKTOB) Başkanlığı yapan sonrasında Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) Başkanlığını üstlenen deneyimli turizmci, tüm dünyayı sarsan Pandemi ve sonrasındaki Rusya-Ukrayna Savaşı gibi önemli krizlerin yaşandığı dönemde kamu kurumlarıyla birlikte yürütülen çalışmalarda etkin bir şekilde görev yaptı. Çorabatır, son olarak merkezi Kahramanmaraş olan ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem sonrasında 150 bin depremzedenin otellerde ağırlanması çalışmaların da etkin rol almıştı.

Yaşanan krizlerden Türkiye turizm sektörünün en az şekilde etkilenmesi için yoğun mesai harcayan Çorabatır, her fırsatta Türkiye ve Türkiye turizmine büyük güven duyduğunu her ne olursa olsun Türkiye turizmine yatırım yapmaya devam edeceklerini dile getiriyordu.

Sururi Çorabatır, yatırımcı ve turizmci kimliğinin dışında Türkiye’ye hizmet vermeye siyaset dünyasında da devam etmek istiyor.

Yorumlar
ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKİN
26 Mart 2023, Pazar 11:06
SURURİ Bey hangi ilden milletvekili aday adayı oldu.?
Deniz Tüfekci
25 Mart 2023, Cumartesi 10:19
Kutluıyor,seçilebilecek bir noktada olmasını diliyorum
A.amevlütoğlu
25 Mart 2023, Cumartesi 12:30
Sn Başkanımıza çok yakışacak, Antalya ve Türk Turizmi inanıyorum ki çok pozitif bir ivme kazanacak.Hayırlı Olsun.Yolundayız
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha