Türkiye'ye büyük turist göçü başlıyor, işte uçuş programları!

Türkiye'ye büyük turist göçü başlıyor, işte uçuş programları!
26 Nisan 2019, 12:02
Türkiye'nin en önemli turist pazarı Rusya'dan Türkiye'ye yönelik yaz charter uçuşları Nisan sonunda başlıyor. Rusya'nın 7 büyük tur operatörü Rusya'nın 46 şehrinden charter uçaklarla milyonlarca turisti Türkiye'ye getirecek. İşte tur operatörlerinin uçuş programları....

Rus tur operatörleri bu yılın ilk yaz charter uçuşlarına Nisan sonunda başlayacak. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un değerlendirmelerine göre Tur operatörleri, bu yıl ilk kez Kaliningrad ve Habarovsk gibi şehirlerden de Antalya'ya uçuşlar düzenleyecek.

Tur satışları yüzde 10-15 arttı

ATOR'un değerlendirmesinde Rusya'dan Türkiye'ye en çok tur getiren 7 tur operatörünün Türkiye'ye yönelik ayrıntılı uçuş programına da yer verildi. Türkiye'de fiyatların yükselmesine rağmen 2019 yaz sezonunda Türkiye'nin Rus turistler için önemli bir destinasyon olmaya devam ettiği belirtilen değerlendirmede bu yıl erken rezervasyon kampanyaları çerçevesinde Türkiye'ye tur satışı ortalama % 10-15 oranında arttı.

46 havayolu şirketi 46 şehirden Türkiye'ye turist taşıyacak

Talepteki büyümeye odaklanan tur operatörleri, Türkiye uçuş hacimlerini ortalama % 10 artırdı. 7 büyük tur operatörü 46 Rus ve yabancı havayolu şirketiyle Rusya'nın 46 şehrinden uçuşlara başlayacak. Turistler, Türkiye - Antalya, Dalaman, İzmir, Bodrum ve Gazipaşa (Alanya) 'daki 5 havaalanına ulaştırılacak.

İşte tur operatörlerinin uçuş programları:

Coral Travel:

Şirket bu yıl Rusya'dan Türkiye uçuşlarına iki yeni rota daha ekledi. Coral Travel yaz sezonunda Kaluga ve Makhachkala şehirlerinden Antalya'ya uçuşlara başladı.

PEGAS Touristik

Bu yaz Türkiye'ye ulaşımını % 15 artırdı. Pegas Touristik Rusya'nın bir çok kentinden tarifeli uçuşlarla Moskova'ya getireceği yolcuları bağlantılı uçuşlarla Moskova'dan charter seferleriyle Türkiye'ye getirecek.

ANEX Tour

Rusya'nın Orsk, Makhachkala, Magnitogorsk, Khabarovsk şehirlerinden Antalya'ya AZUR havayollarıyla charter programları düzenleneyecek. Ayrıca, bu yaz ilk kez Moskova - Bodrum güzergahındaki AZUR hava işletme sınıfında bir uçuşla turlar sunuyor.

Biblio-Globus

Rus tur operatörü Biblio-Globus, Türkiye'ye uçuş programını 2019'da genişleterek yeni şehirler ekledi. Bu şehirler şöyle: Vladikavkaz, Voronezh, Krasnodar, Mineralnye Vody ve Rostov-on-Don.

Intourist

Tur operatörü Intourist, Antalya'da Rusya Federasyonu'nun 17 kentinden (geçen yıl 16'ydı) ve Rusya Federasyonu'nun 9 kentinden Dalaman'a (geçen yıl 8'di) uçuş programı başlattı. Şirketin bu sezonun en önemli yeniliği Novosibirsk'ten Türkiye'ye uçuş başlatması oldu.

TUI Rusya

Rusya'nın farklı bölgelerinden Türkiye'ye uçuş programını bu yıl önemli ölçüde genişletti. TUI Rusya bu yıl Antalya'ya Voronej, Belgorod, Tyumen, Nizhnevartovsk, Nizhny Novgorod, Bryansk, Naberezhnye Chelny'den uçuşlar gerçekleştiriyor. Şirket, Kaliningrad, Krasnoyarsk ve Perm'den AZUR havayollarının Türkiye uçuşlarında toplu koltuk satın aldı. TUI Rusya ile Tez Tour bu yıl Corendon'un Ekaterinburg-Antalya uçuşlarında koltukları dolduracak.

Unicorn

Tur operatörlüğüne iddialı bir dönüş yapan Prince Group'un bünyesindeki Unicorn bu yıl Rusya'dan Türkiye'ye yönelik charter uçuşlar düzenleyecek yeni tur operatörü oldu. Şirket Nordavia yönetim kurulunu (şimdi Smartavia) kiraladı, Antalya'ya uçuşlar haftada yedi gün ve sadece Moskova'dan yapılacak.

Tez Tour

Tez Tour'un Türkiye uçuş programının, aşağı-yukarı geçen yılki ile aynı olduğu görüldü.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha