Türkiye'ye büyük talep... Bentour Reisen cirosunu ikiye katladı

Türkiye'ye büyük talep... Bentour Reisen cirosunu ikiye katladı
28 Eylül 2022, 13:53
Turizm yaz sezonu 31 Ekim'de sona eriyor. Bentour Reisen daha bugünden cironun bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla iki katına çıktığını duyurdu.

Turizm yaz sezonu 31 Ekim'de sona eriyor. Bentour Reisen daha bugünden cironun bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla iki katına çıktığını duyurdu.

150 bin Alman turist Bentour Reisen'le Türkiye'ye geldi

Ayrıca, Bentour Reisen, 2018/2019 sezonu ile kıyaslandığında çok başarılı bir mali yılı arkasında bırakarak, cirosunu % 40 arttırdı. Türkiye destinasyonu bu başarıda büyük rol oynadı. 150 bin Alman turist Türkiye seyahatlerini Bentour Reisen ile gerçekleştirdi. 280 bini aşkın uçak koltuğu satıldı.

En çok Antalya'yı tercih ettiler

Misafirlerin Türkiye`de öncelikli tercihi Akdeniz bölgesi oldu. %80 ile birinci sırada yer alan Akdeniz’i %15 ile Ege ve %2 ile İstanbul takip etti.

Geri kalanı haftalık turlar ve haftalık yat turları olarak %3 oranla kayıtlara geçti.

Ortalama 1150 euro ödediler

Geçen yıla nazaran tur fiyatların yükselmesiyle birlikte, bu yıl Bentour Reisen Tur Operatörü ile tatil paketi satın alan her bir misafir ortalama 1.150 euro ödedi.

Bentour Reisen Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, ”Türkiye`nin, 2022 yılında misafirlerimiz tarafından en sevilen bölge olarak tekrardan seçilmesinden mutluluk duyuyorum” diye ifade etti.

Bu yaz daha çok 5 yıldızlı otelleri tercih ettiler

Bu yıl Bentour Reisen misafirlerinin 5 yıldızlı otelleri daha fazla tercih ettiklerini söyleyen Kadir Uğur, “Misafirlerimizin kalite ve hizmete verdikleri öneminin farkında olup, birçok ek hizmet sağladık. Özellikle, özel transfer, havaalanı servisi gibi ek hizmetler fazlasıyla rağbet gördü.“ diye belirtti.

Türkiye'de kendi incoming acentamızı kurmamızın meyvelerini alıyoruz

Bentour Reisen, tüm talepleri karşılamak ve hizmet yelpazesini daha da genişletmek adına geçtiğimiz yıl Türkiye'de kendi incoming acentesini kurdu. Antalya'daki Bentour Reisen A.Ş ofisinde şu anda 60'tan fazla çalışanı ile yolcularına yerinde hizmet veriyor.

"Kendi incoming acentemiz misafirimize daha yakın olmamızı sağlamakla birlikte, bölgeye de daha hâkim, hizmet aşamalarını daha düzenli ve optimize etme fırsatı veriyor” diyen Kadir Uğur, “Bu sayede misafirlerimizle birebir ilgilenebiliyoruz" dedi.

Türkiye tatili uzmanı Bentour Reisen, kendi profesyonel satış ekibi, bölgedeki rehberleri, kaliteli otel ve havayolu ortaklarının seçimi ile sürdürülebilir yüksek kaliteli turizmi garanti ediyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha