Türkiye talebi beklentilerini aştı, ek sefer koydu!

Türkiye talebi beklentilerini aştı, ek sefer koydu!
11 Nisan 2019, 09:44
TUI Baltics, Letonya, Litvanya ve Estonya'dan Türkiye'ye olan erken rezervasyonlarda beklentilerinin üzerinde ilgiyle karşılaştı.

TUI Baltics, Letonya, Litvanya ve Estonya'dan Türkiye'ye olan erken rezervasyonlarda beklentilerinin üzerinde ilgiyle karşılaştı. Erken rezervasyon taleplerinde geçtiğimiz yıla göre yüzde 20 artış sağlayan TUI Baltics'in en çok talep aldığı ülkelerin başında Türkiye geldi. Türkiye'den sonra Kıbrıs ve İspanya'ya talep yoğundu. TUI, Türkiye'ye ek charter uçuşları koyacağını duyurdu.

Beklentilerimizi aştı

Baltık ülkelerinde yapılan erken rezervasyon kampanyalarının sonuçlarının ardından Tui Baltık, Letonya, Litvanya ve Estonya'dan yaklaşık 50 bin turiste tur sattı. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'a konuşan TUİ Baltics üst yöneticisi Richardas Nosivicius “Baltık devletlerinin pazarlarına girme umutları hakkındaki öngörülerimiz tamamen haklı çıktı. Bu yıl, Baltık ülkelerinin vatandaşları Türkiye’ye özel ilgi gösterdi, buraya olan talep beklentilerimizi aştı ”dedi.

Sefer sayısını Eylül'de artıracak

Nosivicius'a göre, Baltık ülkeleri turistlerinin Temmuz ve Ağustos aylarında kendi ülkelerindeki tatillere daha fazla odaklanmaları nedeniyle, Türkiye'ye yönelik en fazla tatil rezervasyonu Eylül ayında gerçekleşti. Bu talep yoğunluğu nedeniyle TUI, Riga ve Vilnius'tan Türkiye'ye uçuş sayısını 3 Eylül'den itibaren artıracak ve haftada ortalama 2 uçuş yapacak.

Onur Air'le taşıyacak

TUİ, üç Baltık ülkesinden yaz sezonu için toplamda 250'den fazla uçuş yapmayı planlıyor. Bu uçuşlarda tur operatörünün ana ortağı Türk havayolu şirketi Onur Air olacak. Vilnius'tan TUI'nin Türkiye'ye yaz uçuş programları 4 Nisan'da başladı. (ilk Onur Air uçuşu% 100 dolulukla başladı). Riga'dan Antalya'ya 21 Nisan'da, Tallinn'den Antalya'ya ise 13 Nisan'da seferlere başlanacak.

Türkiye'ye baharda da talep fazla

TUİ üst yöneticisi Nosivicius Türkiye'de tatil sezonunun 15 Nisan'da başlayacağını ancak Antalya'daki hemen hemen tüm oteller zaten açıldığını belirterek " Hava sıcaklığı 20 derece. Isıtmalı havuzlar da var. Bu dönemde geziler, alışverişler yapılabilir, bisiklete binebilir veya SPA merkezlerinde sağlığınızı yapabilirsiniz. bu nedenle Baltık ülkelerinde Türkiye bahar ortasında oldukça fazla talep görüyor" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha