Türkiye rezervasyonlarında 'Muazzam' artış!

Türkiye rezervasyonlarında 'Muazzam' artış!
25 Ocak 2022, 14:32
İngiltere'nin en büyük ikinci tur operatörü Jet2.com ve Jet2holidays CEO'su Steve Heapy İngiltere hükümetinin seyahatleri kolaylaştırıcı kararlarının rezervasyonlara etkisini değerlendirdi.

İngiltere'de hükümet, Ocak ayı başında aldığı kararla ülkeye gelen yolcular için uçuş öncesinde ve İngiltere'deki 2. günlerinde yapmaları gereken PCR testi zorunluluğunu kaldırmıştı.

İngiltere Hükümeti dün seyahatlerle daha da kolaylaştıracak bir karar aldı. Buna göre yurt dışından seyahatlerde tam doz COVID-19 aşısı yaptıranlar 11 Şubat'tan itibaren yolculuk öncesi veya sonrası test yaptırmak zorunda olmayacak.

İngiltere hükümetinin Ocak ayı içinde aldığı kararlar turizmcileri sevindirdi.

Kararı alkışlıyoruz, artık kalıcı olsun

Jet2.com ve Jet2holidays CEO'su Steve Heapy hükümetin seyahatlerle ilgili güncellemesinin hak ettikleri tatilin tadını çıkarmak isteyen milyonlarca insan için çok önemli olduğunu söyledi. Heapy şöyle konuştu: " Hükümeti, Omicron varyantının yayılmasıyla mücadelede yalnızca gereksiz olmakla kalmayıp aynı zamanda etkisiz olan bir dizi önlemi sona erdirmek için anlamlı bir adım atmasından dolayı alkışlıyoruz. Artık bu tür kısıtlamalara kalıcı bir şekilde son vermeli"

5 Ocak'ta testle ilgili alınan karardan sonra Türkiye rezervasyonlarında muazzam artış yaşadık

Heapy, hükümetin 5 Ocak'ta ülkeye gelen yolcular için PCR testi zorunluluğunu kaldırması kararının ardından rezervasyonlarda olağanüstü artış yaşadıklarını ifade etti. 5 Ocak'taki son seyahat güncellemesinin ardından rezervasyonların pandemi öncesi seviyelere geri dönmesiyle tatil aramalarında "ani ve çarpıcı" bir artış gördüklerini belirten Heapy Kanarya Adaları, Balear Adaları, İspanya, İtalya ve Portekiz gibi İngilizlerin çok tercih ettiği sıcak destinasyonların güçlü bir şekilde satıldığını söyledi. Heapy, kararın ardından Türkiye, Yunanistan, Türkiye Kıbrıs gibi destinasyonlara rezervasyonlarda "Muazzam" artış yaşadıklarını da ifade etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha