HIKVISION

Türkiye'de de büyüyen lüks otel devi 300 milyon dolara satıldı

Türkiye'de de büyüyen lüks otel devi 300 milyon dolara satıldı
14 Şubat 2019, 09:05
Bodrum'dan sonra İstanbul Boğazındaki Katarlıların aldığı ve otele dönüştürülen yalıların işletmesini yapacak Tayland merkezli Six Senses Hotels Resorts Spa markası satıldı.

Crowne-Plaza ve Holiday Inn zincirlerinin sahibi InterContinental Hotels Group(İHG), Six Senses Hotels Resorts Spa'larının markalarını ve işletme şirketlerini naakit 300 milyon dolar karşılığında satın alacak. Marriott ve Hilton'un genişleyen lüks portföylerle rekabet etmeye odaklanan şirketin bu satın alması İHG’nin toplam lüks otel portföyünü 108.000 oda ile 400 tesise çıkaracak. Six Senses biri Türkiye'de olmak üzere 16 otel ve tatil köyünü işletiyor. IHG Six Senses'i önümüzdeki 10 yılda 60 otelli zincir haline dönüştürmeyi hedefliyor.

Bodrum'dan sonra Boğaziçi'nde de lüks otel işletecek

Six Senses, Bodrum'daki Six Senses Kaplankaya Otel'in işletmesini yapıyor. Zincir ayrıca Katarlı işadamı Omar Hussain Alfardan tarafından satın alınan ve 200 milyon dolarlık restorasyonla lüks otele dönüştürülme çalışmaları devam eden Kocataş ve Sait Paşa Yalıları'ndaki lüks SPA otelinin tesislerin işletmesini yapacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha