Türk turizmcilerle buluştu, iyi haberi verdi

Türk turizmcilerle buluştu, iyi haberi verdi
03 Haziran 2022, 09:42
İngiltere'nin en büyük tur operatörlerinden Jet2 Holiday CEO’su Steve Heapy, Kuşadası'nda turizmcilerle bir araya geldi.

Türkiye’ye en çok İngiliz getiren Jet2 Holiday CEO’su Steve Heapy, Aydın Kuşadası'nda yerel acentası MTS ile Korumar Ephesus ev sahipliğinde, turizmcilerle bir araya geldi. MTS Türkiye Genel Müdürü Münci Karakaya, MTS Ege Bölge Genel Müdürü Tanju İçten, Sea Light Otelleri Sahibi Hüsnü Uçar, Aydın İl Turizm Müdürü Umut Tuncer ve 200’e yakın turizmci katıldı.

Talep 2019'dan fazla, 2022'de Türkiye'ye 850 bin İngiliz getirmeyi hedefliyoruz

Heapy, şirketinin hedefleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Türkiye’yi çok önemli bir destinasyon olarak gördüklerini kaydeden Heapy, 2022’de 850 bin İngiliz getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Heapy, “Türkiye talebinde 2019’un üzerinde bir artış yakaladık. 2023 yılında bir milyon rakamını hedeflemekteyiz. Uçak sayılarını artırdık” dedi.

Programda konuşan Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden de, “İzmir havaalanına uçuşlarınızı uzatmanızı istiyoruz. Bölge sezonun uzaması için gerekli altyapıya sahip. Biz de otellerimizi açık tutarak size destek vereceğiz” ifadesini kullandı. (Milliyet)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha