Türk turizm şirketine ortaklık için onay tamam

Türk turizm şirketine ortaklık için onay tamam
04 Nisan 2020, 19:51
Turizm sektörünün ek köklü firmalarından BiletBank’a yabancı ortak girişine Rekabet Kurumu'ndan onay çıktı.

Turizm sektörün ek köklü firmalarından BiletBank’ta yabancı ortak aldı. Alman şirket Aerticket International, BiletBank’ın sahibi olan Akdeniz-Pe-Tur Turizm firmasına ortak oldu.

Ortaklık işlemini Rekabet Kurumu da onayladı. Buna göre BiletBank’ı bünyesinde barındıran Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş.’nin ortak kontrolü, AER Picasso Holdings LLC arcılığıyla Hollanda merkezli AERTICKET International Conso Holding GmbH tarafından devralındı.

1982’de Mustafa Oğuz Akdeniz tarafından kurulan Akdeniz Pe-Tur seyahat acentesi 1991 yılında IATA üyesi oldu. 2008 yılında ise Akdeniz Pe-Tur, online platform BiletBank markasını kurdu. Yüzde 100 Türk sermayesi ve Türk yazılım mühendisleri tarafından yaratılmış olan BiletBank, 150’den fazla çalışana sahip. Firma son olarak 2015’te yine bir turizm şirketi olan turna.com’u faaliyete geçirdi.

1988 yılında kurulan Aerticket ise Almanya’nın yanı sıra Avrupa’daki en büyük bağımsız uçak bileti satışı yapan şirketi olarak biliniyor. Aerticket, Almanya'da yaklaşık 8.000 bağımsız seyahat acentesiyle çalışıyor. Alman şirket, hisse alımını ise Aerticket International Conso Holding GmBH adlı firması aracılığıyla yaptı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha