Turizmin cennetinde korkutan yangın

Turizmin cennetinde korkutan yangın
20 Eylül 2018, 09:50
Antalya-Kemer karayolu Beldibi mevki Beydağları ve Olimpos Milli Park sınırları içindeki ormanlık alanda dün saat 19.30 sıralarında orman yangını çıktı.

Antalya-Kemer karayolu Beldibi mevki Beydağları ve Olimpos Milli Park sınırları içindeki ormanlık alanda dün saat 19.30 sıralarında orman yangını çıktı. D 400 karayolu yakınında çıkan yangına müdahale için Orman İşletme Müdürlüğü arazözleri ve orman işçileri ile Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarıyla büyük ölçüde kontrol altına alındı.

Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, yangının rüzgarın etkisiyle yukarı doğru tırmandığını söyledi. Bu alanın Olimpos ve Beydağları Milli Park sahası içinde kaldığını belirten Dikici " Yangının üst kısmındaki ilerlemesini durdurduk. Çok kötü bir hava ve aşırı poyraz olmazsa yangını önledik diyebiliriz" dedi. Yangına sadece karadan müdahale edebildiklerinin altını çizen Dikici, “Gece helikopter havalanmıyor. Bu dağlık yörede önlerini görme şansı yok, güvenlik açısından sakıncalı, işçilerimiz ve dozerlerimizle müdahale ediyoruz" diye konuştu.6 hektarlık alanda etkili olan yangına 15 arazöz 90 işçi ve 12 teknik eleman ile müdahale edildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>