"Turizmcisiz tanıtım olmaz. ATAK tanıtım çalışmalarında yetersiz..."

15 Aralık 2016, 11:41
TÜRSAB Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin, Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş.’nin (ATAK) yürüttüğü çalışmaları eleştirdi. Şirin, “turizmcisiz tanıtım olmaz. Tanıtım, turizmcilerle birlikte el ele verilerek yapılır” dedi.

TÜRSAB Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin, bir yıl önce kentin tanıtımını yapmak üzere Adana Ticaret Odası’nın (ATO) öncülüğünde kurulan Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş.’nin (ATAK) kentin tanıtımını yapabilmesinin mümkün olmadığını belirtti.

TÜRSAB Adana BYK Başkanı Şirin, yazılı açıklamasında, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ortaklığı ile kurulan ATAK A.Ş’nin geçen bir yıllık sürede ne gibi çalışmalar yaptığını turizm sektörü olarak merak ettiklerini belirtti.

ATAK’ın kurulmadan önce ATO Başkanı Atilla Menevşe ile yaptıkları görüşmelerde kentin tanıtımı için birlikte hareket etmek için görüş birliğine vardıklarını anımsatan Şirin, sağladıkları görüş birliğine rağmen ATAK A.Ş’nin kuruluşundan haberdar edilmediklerini bildirdi.

Murat Şirin, şöyle konuştu: “ATAK A.Ş’nin kurulması sırasında maalesef TÜRSAB başta olmak üzere hiçbir sektör temsilcisi ile istişare yapılıp görüşlerimiz alınmadı. Böyle olunca yönetiminde de turizm sektörü temsilcisine yer verilmedi. Geçtiğimiz günlerde İzmir’de düzenlenen Uluslararası Travel Turkey İzmir Fuarı’nda 36 ülkeden ve 60 ilden toplam 1179 turizm temsilcisi bir araya geldi. Kentin tanıtımı için kurulan ATAK A.Ş. bu fuarda yer almadı. Bu tür fuarlara katılmayacaklar da nerelere katılacaklar? Geçen bir yıllık sürede ATAK A.Ş’nin geldiği durum ortada. Kentin tanıtımı için elle tutulur hiçbir çalışmanın içerisinde yer almadılar. Alabilmeleri de zaten mümkün değil. Çünkü yönetiminde bir tek turizmci yok. Turizmcinin olmadığı yerde de ATAK A.Ş., kentin tanıtımını yapamaz. Turizmcisiz tanıtım olmaz. Tanıtım, turizmcilerle birlikte el ele verilerek yapılır.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha