Turizm sektörüne elektronik ceza düzenlemesi

Turizm sektörüne elektronik ceza düzenlemesi
12 Mart 2019, 08:27
Turizmcilere verilen idari para cezalarının elektronik ortamda muhataplarına tebliğ edilmesiyle ilgili usul ve esasların belirlendiği tebliğ Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, "Turizmi Teşvik Kanunu Hükümleri Uyarınca Verilen İdari Para Cezalarının Tebligatının Elektronik Ortamda Yapılmasına İlişkin Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

Tebliğde idari yaptırım tutanakları ve idari para cezalarının elektronik ortamda muhataplarına iletilmesiyle ilgili usul ve esaslar belirlendi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kendilerine tebliğe elverişli elektronik adres kullanma zorunluluğu getirilenler ile elektronik tebligat yapılmasını talep edenler, Elektronik Tebligat Sisteminden yararlanabilecek.

Ayrıca kağıt belge gönderilmeyecek

Kendisine elektronik ortamda tebliğ yapılabilecek olanlar, elektronik tebligat adresi alarak Elektronik Tebligat Sistemini kullanabilecek. Elektronik imzalı tebligat, muhatabın elektronik ortamdaki adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda tebliğ edilmiş sayılacak. Gönderilen belgeler için muhatabına ayrıca kağıt ortamında tebliğ yapılmayacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>