Turizm personellerinin 'ev'lendirilmesi için çalışacağız

Turizm personellerinin 'ev'lendirilmesi için çalışacağız
15 Mart 2019, 12:18
Antalya'da turizmcilerle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Antalya Kundu'da turizmcilerle kahvaltıda bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy gazetecilere açıklamalarda bulundu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de katıldığı toplantıda önemli konu başlıklarını görüştüklerini belirten Ersoy, Antalya'da sezonun önümüzdeki yıllarda 12 aya ciddi şekilde uzayacağını daha fazla istihdama ihtiyaç duyulacağını söyledi.

Turizm personelinin 'ev'lendirilmesi projesine destek için çalışacağız

Bu bağlamda Antalya Büyükşehir Belediyesinin çok ciddi projeleri olduğunu belirten Ersoy " Özellikle turizmin personelinin evlendirilmesi diyoruz. Bu konuda güzel projeler hazırlamışlar. Bunlara bakanlık olarak nasıl destek olabiliriz ve hangi konularda devreye girebiliriz onu tartıştık. Bu projeyi daha iyi nasıl yaygınlaştırılabiliriz başkanımızla onu tartıştık" diye konuştu.

Turizm personelinin ev ve lojman sıkıntısının olmaması gerekiyor

Turizmin daha da gelişmesi için nitelikle personelin şart olduğunu belirten Ersoy, nitelikli personelin ev ve lojman gibi sıkıntılarının olmaması gerektiğinin altını çizdi. Ersoy, "Bu bağlamda da bakanlık olarak nasıl destek olabileceğimizi konuştuk" şeklinde konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha