Turizm merkezinde yıkım olaylı başladı

Turizm merkezinde yıkım olaylı başladı
23 Aralık 2019, 10:18
Dünyaca ünlü turizm merkezi Trabzon Uzungöl'de imar barışına uygun olmayan kaçak yapıların yıkımı için ekipler gece yarısı operasyonu ile harekete geçti.

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki turizm merkezlerinden Uzungöl’de, imar barışına aykırı 112 kaçak yapıdan 95’i için yıkım, 17’si için de traşlanması yönünde karar alınmıştı.

Ekipler, yıkım kararını uygulamak için dün gece yarısı Jandarmayla eşliğinde Uzungöl’e gitti. Yıkım kararı alınan binaların sahipleri barikat kurarak yolu ulaşıma kapattı.

Ekiplerin geçişine izin vermeyen vatandaşlara polis TOMA ile su sıkarak müdahale etti. Güvenlik güçleri ile yıkım ekiplerini engelleme çalışan vatandaşlar arasında gerginlik yaşandı.

Çok sayıda gözaltı

İlerleyen saatlerde ise yıkımı ertelemek isteyen vatandaşlar ve güvenlik güçleri arasında gerginlik büyürken, çok sayıda vatandaş çıkan olaylarda gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri, Çaykara-Uzungöl karayolunda birçok noktada güvenlik kontrol noktası kurup, dışarıdan gelen araçların girmesine izin vermiyor. Öte yandan, gerginliğin devam ettiği Uzungöl’e çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildiği görüldü. Yıkım öncesi, birçok iş makinesi de bölgeye ulaştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha