Turistleri korumak için polislere 'Sapan' yetkisi!

Turistleri korumak için polislere 'Sapan' yetkisi!
12 Şubat 2019, 10:19
Hindistan'ın en önemli turistik bölgelerinden Tac Mahal'de turistlere zor anlar yaşatan saldırgan maymunlarla mücadele için polise yetki verildi.

Hindistan'ın en önemli turistik bölgelerinden Tac Mahal'de turistlere zor anlar yaşatan maymunlarla mücadele için polise yetki verildi. Agra şehrindeki Tac Mahal’in çevresinde geçtiğimiz Mayıs ayında iki Fransız turist bir grup maymun tarafından ısırıldı. Kasım ayında ise bir maymun, annesinin yanından bir bebeği kaçırdı! Maymun tarafından bir çatıya atılan bebek aldığı yaralar sonucu hayatını kaybetti. Tac Mahal’in hemen yanındaki Yamuna Nehri maymunların yiyecek bulmak için toplanma noktası durumunda.

'Maymunun fotoğrafını çekeyim' derken!

Saldırı olaylarının artmasının ardından Hint Hint güvenlik görevlileri, anıtın bulunduğu Agra sokaklarına giderek hayvanları korkutup kaçırıyorlar. Bunun için de ilkel sapanlar kullanılıyor. Çünkü Hindistan’da vahşi hayvanlara zarar vermek yasak. Tac Mahal’deki güvenlik güçlerinin amiri Dineshor Tongbram, tüm uyarılarına rağmen yabancı turistlerin bazen bir fotoğraf uğruna saldırgan maymunlara yaklaştıklarını belirterek “Maymun gördükleri zaman çok heyecanlanıp onlara yaklaşmaya çalışıyorlar. Uyarılarımıza aldırmadıkları için adeta gönüllü kurban oluyorlar” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha