Tüm pazarlarda olumlu dönüşler alıyoruz

Tüm pazarlarda olumlu dönüşler alıyoruz
20 Aralık 2021, 10:47
TÜROFED Başkan Yardımcısı Tacettin Özden 2022 rezervasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanlığını da yürüten TÜROFED Başkan Yardımcısı Tacettin Özden, Kovid-19 salgınına rağmen bu sezonu önceki yıla oranla iyi kapattıklarını belirtti.

2022'de 2019 rakamlarını yakalarız

Özden, 2022 yılından umutlu olduklarını dile getirerek, "Çünkü 2022 yılıyla ilgili gelen rezervasyonlar, talepler çok olumlu ve pozitif. Dolayısıyla önümüzdeki yıl için beklentilerimiz oldukça yüksek. 2022 yılında, 2019 yılının rakamlarını yakalarız diye umut taşıyoruz. Bütün pazarlarda 2022 yılında olumlu dönüşler alıyoruz. Herhangi bir olumsuzluk, korku, endişe açıkçası çok yaşamıyoruz" ifadelerini kullandı.

İngilizlerden rezervasyonlar oldukça iyi

Özellikle İngilizlerin rezervasyona erken başladığını vurgulayan Özden, şöyle devam etti:

"İngilizlerden oldukça iyi rezervasyonlar geliyor. Almanya, Hollanda, Belçika gibi pazarlardan da rezervasyonlar gelmeye başladı. Aynı şekilde Balkan ülkelerinden de yoğun şekilde talep var. Türkiye'yle ilgili bir endişeleri yok. Türkiye'ye geldiler, denediler, gördüler. Bu ülkede turizm sağlık kurallarına uygun şekilde pandemiye rağmen çok düzgün şekilde yapılabiliyor. Oteller ve taşıma sektörü buna hazır. Türkiye olarak bu sınavdan iyi çıktık. Çok da başarılı bir sınav geçirdik. Alnımızın teriyle de bunu atlattık. O anlamda kimsenin bir olumsuz beklentisi yok. Türkiye'yi bilen herkes hep olumlu bir şey söylüyor."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha