Transit yolculara boğaz turu

Transit yolculara boğaz turu
07 Mayıs 2019, 09:07
THY, İstanbul Havalimanı'nda, 6 saatten fazla bekleme süresine sahip uluslararası transit yolcularına ücretsiz boğaz turu da yaptırmaya başladı.

İstanbul Havalimanı'nda, 6 ila 24 saat arası bağlantı süresi olan yolcular, ücretsiz şehir turlarıyla iki uçuş arasında İstanbul'un tarihi ve kültürel değerlerini tanıma şansı buluyor. İstanbul Havalimanı'ndan özel bir araç ile alınan yolcular, profesyonel rehberler eşliğinde İstanbul turuna katılıyor. Yolcu memnuniyetine katkı sağlamayı, uluslararası transit yolcu pazarındaki payını artırmayı veTürkiye turizmine tanıtım desteğinde bulunmayı hedefleyen THY, her gün düzenli olarak 6 farklı programda gerçekleştirdiği etkinliklere bu aydan itibaren İstanbul Boğazı'nda akşam turunu da ekledi.


Önceki akşam gerçekleşen ilk boğaz turuna, THY Tur Pazarlama Müdürü Abdullah Yormaz da katıldı. Turun rehberliğini ise sanat tarihçisi ve aynı zamanda profesyonel rehber olan Atilla Tuna yaptı.

Boğaz turuna katılan transit yolcular manzarayı hayranlıkla seyrederken bol bol fotoğraf çektirdi.

7 ay sürecek

Abdullah Yormaz'ın verdiği bilgiye göre 1 Mayıs'ta başlayan Boğaz turları 31 Ekim 2019'a kadar sürecek. Yormaz 2009'dan beri uluslararası transit yolculara ücretsiz İstanbul gezi turu programı düzenlediklerini belirtti. Günde 3 seferle başlayan etkinliğin zaman içinde 6'ya çıktığını beliten Yormaz "2009 yılında yıllık 5 bin yolcu bu hizmetten faydalandı. 2018 yılında, 67 bin 400 yolcumuza İstanbul'un tarihi, turistik güzellikleriyle de tanıştırma fırsatı bulduk. 2019 yılına geldiğimizde projede aylık 5 bin yolcu sayılarına ulaştık." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha