THY uçuşları iptal etti, grev kararı rafa kalktı

THY uçuşları iptal etti, grev kararı rafa kalktı
09 Ekim 2016, 09:37
Yunanistan'da hava trafik kontrolörleri 4 gün boyunca ( 9 – 13 Ekim) grev yapacaklarını duyurmuşlardı ancak grevin bir hafta ertelendiği açıklandı.

Yunanistan'da hava trafik kontrolörleri derneği 9-13 Ekim tarihleri arasında 4 günlük greve çıkacaklarını açıklamışlardı.

Bu gelişme sonrasında Türk Hava Yolları’nın yanı sıra birçok yabancı havayolu şirketi yolcularının mağdur olmaması için Yunanistan’a yönelik bazı seferlerini iptal ettiklerini açıklamıştı.

Hava Trafik Kontrolörleri Derneği’nden yapılan son açıklamada, Yunan Ulaştırma Bakanı Christos Spirtzis ile görüştüklerini ve yasa tasarısı için Spirtzis'den söz aldıklarını belirterek grevin bir hafta ertelendiğini duyuruldu.

Bu hafta içerisinde sorunun çözülmemesi halinde önümüzdeki hafta grevin başlayacağı belirtildi.

Türk Hava Yolları (THY) ise yaptığı açıklama ile bugün (9 Ekim) yapılacak 4'ü Selanik ve 8'i Atina olmak üzere 12 seferini iptal ettiğini duyurmuştu.

THY tarafından yapılan açıklama şu şekilde: “Yunanistan hava trafik kontrolörlerinin grevi sebebiyle 09-10 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşmesi beklenen İstanbul-Atina TK1841, TK1845, TK1849, TK1843 seferlerimiz ve İstanbul Selanik TK1881, TK1893 seferleri karşılıklı olarak iptal edildi. Seyahatinizden önce uçuşunuzla ilgili son durumu web sitemizden ya da çağrı merkezimizden öğrenmenizi rica ederiz”.

Grev kararının bir hafta ertelendiğinin açıklanmasının ardından; henüz THY'den konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Yolcuların uçuşlarını kontrol etmeleri mağduriyet yaşanmaması açısından oldukça önemli.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha